Polski gracz-alpinista zdobył Elbrus. Osiągnięcie zadedykował ulubionej grze!

Duże osiągnięcie gracza.

Escape from Tarkov to popularna, realistyczna gra FPS wzbogacona o elementy survivalu i RPG. Tytuł, tworzony przez studio Battlestate Games może pochwalić się zaangażowaną społecznością i tysiącami fanów. Jednym z takich graczy jest polski alpinista o pseudonimie tommag1982. Tomek, bo tak brzmi prawdziwe imię bohatera community EfT, zdobył niedawno najwyższy szczyt górski w Europie i Rosji – Elbrus. Swoje osiągnięcie postanowił zadedykować grze tworzonej przez rosyjskiego dewelopera.

Escape from Tarkov Elbrus

Elbrus leży w zachodniej części głównego łańcucha Kaukazu, na terenie Kabardo-Bałkarii, niedaleko granicy z Gruzją. Wysokość w najwyższym punkcie wynosi 5 642 m n.p.m. Głównymi zagrożeniami czyhającymi na zdobywców są ukryte szczeliny lodowcowe i nieprzewidywalna pogoda, która zmienia się co kilka godzin. Szybki spadek temperatury i widoczności stwarzają ryzyko hipotermii i szybkiej utraty kierunku podróży.

Escape from Tarkov Elbrus

Tommag1982, zdobywając najwyższy szczyt Europy i Rosji, udokumentował swoje osiągnięcie. Wśród zdjęć, które robił, najczęstszym obrazkiem – oprócz gór i śniegu – był motyw Escape from Tarkov. Tomek zabrał ze sobą zalaminowany logotyp gry, który finalnie przymocował na szczycie góry. Fotografie polskiego alpinisty, opublikowane na fanowskim portalu EfT, zostały ciepło przyjęte przez społeczność i szybko zdobyły popularność wśród zwolenników produkcji Battlestate Games Studio na całym świecie.

Źródło: Materiał producenta

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.