Escape from Tarkov – mroczne wnętrza i zmienne warunki na nowych screenach

Studio Battlestate Games publikuje kolejną porcję ujęć z oczekiwanego Escape from Tarkov.

Deweloper podzielił się nowymi screenami, na których możemy zobaczyć kilka wnętrz oświetlanych latarką, świecami czy też wpadającym przez uchylone wrota dziennym światłem. Świat Escape from Tarkov jest naprawdę brudny, zdewastowany i potrafi być mroczny. Gdyby cisnąć do niego kilka bestii czy żywych trupów, mielibyśmy nawet niezłą arenę zdarzeń dla niejednego horroru. Gra otrzyma system dnia i nocy, będą również odmienne stany pogodowe, jak mgła, którą również możemy ujrzeć na jednym z poniższych obrazków. Pamiętajcie jednak, że tytuł nadal znajduje się w wersji alpha, zatem wizualnie może się jeszcze lekko zmienić (oby na lepsze!).


Twórcy gry określają swoje dzieło jako połączenie sieciowej strzelaniny FPS/TPS z elementami RPG i domieszką survivalu. Oprócz tego mamy dostać głęboką oraz skomplikowaną fabułę, skupiającą się na skandalu politycznym, który doprowadził do wybuchu konfliktu zbrojnego pomiędzy korporacją Terra Group, a władzami Rosji.

Escape from Tarkov sporo czerpie z RPG

Co ciekawe, tytuł będzie posiadać rozbudowany system rozwoju postaci, przypominający to, co możemy zobaczyć w niektórych grach RPG, m.in. w świetnej serii The Elder Scrolls.

Nasz żołnierz będzie posiadał umiejętności podzielone na pięć grup: bojowe, fizyczne, praktyczne, umysłowe i specjalne. Żeby awansować w którejś z nich na wyższy poziom, trzeba będzie po prostu często wykonywać daną czynność (np. załatwianie przeciwników w walce wręcz). Odwrotnie – jeśli przestaniemy korzystać z danej zdolności, nasza postać zacznie ją zapominać, więc będzie coraz słabsza w danej dziedzinie (do pewnego poziomu). Przy awansie na wyższy poziom, będziemy mogli dodatkowo rozwinąć jedną wybraną umiejętność.

Dana umiejętność dopakowana maksymalnie zapewni nam ekstra bonusy, zatem warto będzie specjalizować się w określonych technikach, by np. zabijać wroga jednym dźgnięciem noża.

Escape from Tarkov szykowane jest na PC, choć zespół Battlestate Games nie wyklucza, że zajmie się również wersją na konsole obecnej generacji: PlayStation 4 i Xbox One. Data premiery nie została niestety jeszcze określona.

Escape from Tarkov – nowe screeny

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

19 Shares
Share19
+1
Tweet