Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Erotyzm, seksistowskie sceny, wulgaryzm i… duży sukces House Party

Deweloperzy odpowiedzialni za House Party nie mieli łatwego życia ze swoja produkcją, lecz ostatecznie mogą świętować. Na ich imprezę zawitało już ponad 300 tysięcy osób.

House Party sprzedało się w nakładzie przekraczającym 300 tysięcy sztuk podczas roku pobytu we Wczesnym Dostępie na Steam. Dodatkowo, na co zwracają uwagę twórcy tytułu, otrzymał on bardzo pozytywne opinie od użytkowników. Deweloper pracuje zatem nadal nad wyciągnięciem gry z Early Access, gdzie obecnie kosztuje ona 53,99 zł.

Przypominamy, że House Party zostało w zeszłym roku na jakiś czas usunięte ze Steam. House Party opowiada o domowej imprezie, podczas której gracze podrywają dziewczyny na różne sposoby. Właśnie niektóre z nich zostały skrytykowane przez część użytkowników tytułu, jako zbyt śmiałe, seksistowskie i wulgarne. Chodzi m.in. o podryw polegający na szantażu dziewczyny zdjęciami wykradzionymi z jej telefonu komórkowego.

Na oficjalnym blogu twórcy z Eek! Games pisali po usunięciu gry ze Steam, że nie rozumieją, jak o wiele gorsze treści obecne w innych grach wideo, jak morderstwa, tortury, ludobójstwa i flaki na ekranie, mogą być akceptowane przez graczy, którzy burzą się scenami zawartymi w ich produkcji.

House Party powróciło szybko do sprzedaży w ocenzurowanej formie, na co jednak deweloperzy znaleźli prosty sposób. Wypuszczono po prostu patch ściągający cenzurę, który przywraca grę do oryginalnego stanu. Można go pobrać ze strony producenta.

Można powiedzieć, że całe zamieszanie tylko pomogło House Party i zrobiło grze dodatkową reklamę.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%