Epic Games Store – naprawiono irytujący błąd. Procesory już się nie nagrzeją

0 komentarzy

Epic Games Store w końcu przestanie nagrzewać procesory graczy. Producent wyeliminował irytujący błąd, który sprawiał użytkownikom problemy.

Launcher Epic Games zyskał przez ostatnie dwa lata na popularności. Przyczyniło się do tego nie tylko Fortnite, ale też liczne rozdawnictwa, które skutecznie przekonują graczy do zakładania kont i pobierania programu startowego wydawcy.

Niestety, ostatnio nie wszystko wiodło się po myśli Epic. Launcher powodował skoki temperatur procesorów o nawet kilkanaście stopni Celcjusza, a dodatkowo wysyłał spore ilości danych do wielu serwerów.

Jeden z pracowników firmy poinformował na swoim Twitterze, że problem temperatur został częściowo rozwiązany.

Sprawdziliśmy i na naszym sprzęcie temperatury faktycznie spadły. Nadal są nieco podwyższone, ale jest dużo lepiej, niż przed aktualizacją. Najprawdopodobniej w przyszłości błąd zostanie całkowicie wyeliminowany. Dodatkowo zredukowano też zużycie procesora i pamięci RAM.

Część użytkowników wciąż zgłasza występowanie problemów, ale najpewniej jest to chwilowe i wkrótce wszystko powinno być w porządku. Jeśli łatka nie załatwiła u Was tej sprawy, to spróbujcie ponownie zainstalować klienta Epic Games Store.

Pozostaje jednak kwestia wysyłania danych do zewnętrznych serwerów. Oczywiście jest to normalne w tego typu programach, ale launcher Epic wysyła ich naprawdę sporo. Do tej pory firma nie skomentowała sprawy i nie spodziewałbym się tego w najbliższym czasie.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się