From Software wyjaśnia problemy z Elden Ring. Co dalej z wersją PC?

Elden Ring - zrzut ekranu
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Elden Ring w końcu zadebiutowało po latach oczekiwań. Gracze na PC nie są jednak zadowoleni ze stanu technicznego produkcji. From Software ma dla nich wiadomość.

Gra zbiera same dziesiątki (nawet w naszej recenzji znajdziecie same zachwyty), ale gracze nie są aż tak wyrozumiali.

Elden Ring z problemami, które mają zostać naprawione

Ostatnie lata wydają się poważnym ciosem dla branży gier w ogóle. Sporo oczekiwanych pozycji okazuje się wychodzić w opłakanym stanie (vide Battlefield 2042), niektóre okazują się po prostu wielkim rozczarowaniem (na Ciebie patrzę, CoD Vanguard). Cieszy jednak, że gigantyczne RPG, jakim jest Elden Ring się udało. No, mniej więcej.

Gracze na PC negatywnie oceniają produkcję. Oczywiście, że From znane jest z dość wątpliwego stanu swoich gier na tej platformie, ale zdaniem niektórych internautów, ER ma problemy nawet na bardzo mocnym sprzęcie. Deweloperzy wystosowali specjalne oświadczenie, w którym poruszają problemy produkcji.

Obecnie występują pewne problemy, które w niektórych warunkach uniemożliwiają prawidłową grę. Przepraszamy za wszelkie niedogodności z tym związane i prosimy o cierpliwość.

– wyjaśnia From Software we wpisie na blogu

Twórcy opisali, które problemy zostaną załatane w pierwszej kolejności. W „niedalekiej przyszłości” powinniśmy spodziewać się łatki naprawiającej zbyt wysoką czułość myszki w PeCetowej wersji gry. Niektóre nazwy kont Steam okazują się powodować problemy z Easy Anti-Cheat i twórcy zobowiązali się naprawić także i tę usterkę.

Jeśli chodzi o zjawisko problemów z liczbą klatek na sekundę i inne problemy z wydajnością podczas rozgrywki, będziemy nieustannie pracować nad ulepszeniem gry, aby można było w nią komfortowo grać na różnych środowiskach i układach PC.

– obiecują twórcy

Jednocześnie wyjaśniono, iż aktualizacja sterowników karty graficznej jest w stanie wyraźne pomóc na optymalizację. Do tego twórcy zdają sobie sprawę z błędem powodującym niezapisanie gry, jeżeli konsola PS5 zostanie nagle wyłączona. Aktualizacja ma niedługo powstać, ale do tego czasu zalecają manualne wychodzenie z gry za pomocą menu. Do tego obiecano również poprawki bugów i innych, drobnych błędów.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie