Ten demake Elden Ring jest nie tylko piękny, ale ma też wszystko, z czego zasłynęła gra

Elden Ring na tym demake'u wygląda niepokojąco wspaniale
Newsy PC

Wielcy bossowie? Są. Mordercze pułapki? Też! Papież-żółw nazywany psem? A jakże! Oto demake Elden Ring, który wygląda prześwietnie.

Z tymi demake’ami to bywa bardzo różnie. Zazwyczaj są to po prostu poglądowe filmiki lub malutkie dema, pokazujące retro wersje popularnych dziś gier. Czasami jednak dostajemy pełną produkcję w stylu rodem sprzed paru generacji konsol do grania. Tak było choćby ze świetnym Bloodborne Demake, który jest teraz zasadniczo jedną z niewielu możliwości, jeżeli chcemy poczuć gotyckie dzieło From Software na naszych własnych PeCetach. Prezentowany poniżej demake Elden Ring wygląda w zasadzie równo imponująco, ale niestety raczej nigdy w niego nie zagramy.

Wspaniały Elden Ring w wersji na SNES

Nie przeszkadza to jednak w podziwianiu kunsztu osób odpowiedzialnych za poglądowy filmik. Postanowili przenieść aktualnie jedną z najpopularniejszych (i najlepszych!) gier RPG na SNES-a. Już od samego początku uderza w nas klimat prawdziwego Elden Ring. Wideo rozpoczyna się podróżą na koniu po otwartym świecie. Może i wygląda na pusty, ale po chwili napotkamy wroga, czyli… dobrze znanego z „dużej” gry giganta w pierwszym zamku.

Później jest tylko lepiej. Twórcy demake’u zabierają nas w podróż po różnych etapach i bossach znanych z hitu od From Software. Mamy okazję zobaczyć projekty wielkich przeciwników, które niepokojące dobrze oddają ich „dużą” wersję. Ewidentnie twórcy bardzo mocno wzorowali się na oryginale, skoro bossowie atakują nas w ten sam sposób.

No i mamy też jednego z ulubieńców fanów, czyli Papieża-żółwia. Na filmiku podchodzi do niego postać gracza i odczytuje pozostawioną nieopodal wiadomość. „Chwalmy psa” – głosi. No tak, przecież gracze ER uwielbiają nazywać wszystkie napotykane istoty mianem „psów”. Niestety, jak podkreśliłem wcześniej, przedstawiony tu demake Elden Ring na SNES nigdy nie wyjdzie, a możemy jedynie obejrzeć jego wersję poglądową.

Jeżeli jednak wciąż spędzacie w Ziemiach Pomiędzy sporo czasu, być może zainteresuje Was jeden z najpopularniejszych modów do gry. Dzięki niemu będziecie mogli bez przeszkód przejść całą grę w kooperacji ze znajomymi. Więcej o modyfikacji znajdziecie w tym miejscu.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie