EA widzi zegarek od Apple jako nową platformę do grania

Premiera Apple Watch za nami. Mogło by się wydawać, że to wydarzenie dla graczy nie ma żadnego znaczenia. Wręcz przeciwnie.

EA wiąże spore nadzieje w Apple Watch i już pracuje nad grami na niego. Producent chce wykorzystać unikatowy interfejs oraz możliwość łączenia zegarka z innymi urządzeniami.

Mamy dwa zespoły, które pracują nad wykorzystaniem urządzeń takich jak Apple Watch. Mamy pomysły jak na przykład użyć jego funkcji fitnessowych, które później mogą się przekładać na odblokowywanie pewnych możliwości w grach chociażby na telefonie. Przyglądamy się także takim opcjom jak tworzenie różnych przedmiotów, czy handel nimi za pomocą zegarka. Później efekty tego możesz na przykład sprawdzić w domu po powrocie z pracy na tablecie czy telefonie – opisuje niektóre pomysły Frank Gibeau, czyli szef działu mobile w EA.


To jednak nie wszystko, Frank Gibeau zaznacza, że gry które będzie można zobaczyć na zegarku od Apple, będą produkcjami bardziej przypominającymi te na tablety i telefony. To całkiem coś innego niż tworzy EA na konsole, czy PC. Nie zanosi się więc na to, żeby na przykład pewne opcje w zegarku wspierały gracza, który na co dzień gra w The Sims 4, czy też FIFĘ. Choć nie da się ukryć, że przy wykorzystaniu niektórych funkcji, mogłoby powstać kilka interesujących rozwiązań. Co na przykład powiecie o powiadomieniach dla menadżera drużyny, w których dowiaduje się, że drużyna ma szansę na duży transfer?

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

3 Shares
Share3
+1
Tweet