Dzisiaj Ubisoft wykonuje ryzykowny krok dotyczący naszych danych

Dzisiaj Ubisoft wykonuje ryzykowny krok dotyczący naszych danych
Newsy PC PS4 XOne

Jednocześnie deweloper uspokaja, że zabezpieczył się przed ewentualnymi problemami.

Ubisoft przeprowadza dzisiaj nietypową przerwę techniczną na serwerach Rainbow Six Siege. Rozpocznie się ona o godzinie 15:00 i potrwa – jeśli wszystko pójdzie gładko – do godziny 17:00. Dotyczy to wszystkich platform, czyli PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Tym razem przerwa techniczna nie skupi się na udoskonalaniu Rainbow Six Siege, lecz bardzo ryzykownej operacji przenoszenia bazy danych do chmury.

9 premier na obecny tydzień. Powrót Assasin’s Creed, bohater z polskimi korzeniami i gra, która sprzeda Nintendo Switch

Podczas tej przerwy technicznej będziemy przenosić platformę, która obsługuje sklep do chmury. Ta platforma obsługuje wszystkie zakupy, które wykonujecie w grze, w tym zakupy walutowe. Podjęliśmy decyzję, aby przenieść ten serwis do chmury w celu poprawienia stabilności i niezawodności. Proces przenoszenia całej naszej bazy danych do chmury nie obejdzie się bez ryzyka. Przetestowaliśmy ten proces wewnętrznie i jesteśmy gotowi na zmianę infrastruktury na żywo. Mając na uwadze powyższe ryzyko, podjęto kroki w celu złagodzenia wpływu potencjalnych komplikacji. Zanim rozpoczniemy konserwację, zachowamy kopię całej bazy danych i przywrócimy ją w przypadku wystąpienia problemu. W ten sposób nie będzie ryzyka stracenia danych graczy – czytamy w komunikacie dewelopera na oficjalnym forum Rainbow Six Siege.

Jeśli coś pójdzie nie tak, Ubisoft przywróci bazy danych i poinformuje o tym graczy poprzez swoje kanały społecznościowe.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie