Dying Light 2 Stay Human RTX

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Dying Light 2 z ray tracingiem w 4K wygląda cudownie. Chyba czas zakupić RTX-a

Nvidia opublikowała w sieci nagranie prezentujące wykorzystanie ray tracingu w Dying Light 2. Zobaczcie porównanie i poczujcie różnicę, jaką są w stanie zaoferować karty z serii RTX.

W mojej opinii DL2 bez uruchomionego RT już wygląda dobrze, jednakże z włączoną technologią widać sporą różnicę. Cienie i odbicia prezentują się bardziej naturalnie, co ma spory wpływ na immersję. Rzućcie okiem i oceńcie sami.

Na powyższym wideo zabrakło mi jednej ważnej rzeczy – pokazania jak oświetlenie sprawuje się w bardziej dynamicznych sytuacjach, np. podczas potyczki z przeciwnikami. Widać tu tylko kilka kadrów wielu lokacji z gry. Mam nadzieję, że i takie nagranie trafi jeszcze przed premierą do internetu.

Mimo to, muszę bardzo pochwalić pracę deweloperów, którzy odpowiedzialni są za tak piękne widoki. Widać na pierwszy rzut oka, że w Dying Light 2 gracze mogą liczyć na różnorodność. Jak dotąd nie zauważyłem, aby architektura gdziekolwiek się powtarzała, a wręcz przeciwnie.

Przypominam, że już niebawem podczas imprezy Gamescom odbędzie się kolejny odcinek Dying 2 Know. Tym razem epizod będzie skupiony wokół walki i parkouru. Więcej na ten temat przeczytacie w tym artykule.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się