Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

0 komentarzy

Tagi:

Istnieje możliwość wyłączenia funkcji pada DualSense do PS5

Sony nie wymusza na graczach korzystania z możliwości pada. Funkcje DualSense można dezaktywować.

Jeśli nie chcesz korzystać z efektów triggerów czy wibracji, nie ma najmniejszego problemu. Istnieje możliwość, by zrezygnować z dodatkowych rozwiązań. Będzie to informacja szczególnie ciepło przyjęta przez osoby, które cierpią z powodu dolegliwości kości, stawów lub mięśni dłoni czy rąk.

To nie koniec dobrych wieści. Gracze mogą skorzystać z możliwości transkrypcji słów na tekst. Z kolei tzw. Screen Reader dostosuje barwy widocznie na ekranie, tak żeby zaadaptować je do określonej dysfunkcji wzroku. Dodatkowo czytnik ekranowy zapozna nas z różnymi opisami elementów interfejsu.

Trzeba więc pochwalić firmę Sony za dostosowanie sprzętu do potrzeb osób niepełnosprawnych. W końcu najważniejsze żeby jak najszersze grono graczy, mogło czerpać przyjemność płynącą z zabawy przy konsoli czy komputerze.

W sieci można się jednak natknąć również na opinie niezadowolonych osób, które stwierdzają, że Sony okazało się być wyjątkowo chciwe. Wychodzą one z założenia, że skoro dodatkowe funkcje pada da się wyłączyć w danym momencie, to kontrolery z PS4 powinny współpracować z najnowszą wersją konsoli.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się