DualSense chwalony przez szefa Xbox. „Brawo za to, co zrobili”

DualSense chwalony przez szefa Xbox. „Brawo za to, co zrobili”
PS5

Szef Xbox – Phil Spencer – przyznał, że jest pod wrażeniem DualSense. Nowy kontroler Sony przypadł do gustu nie tylko graczom, ale i konkurencji.

Nowy kontroler Sony zbiera bardzo pozytywny odzew graczy, a kolejne produkcje mają wykorzystać jego specjalne atuty. Wychodzi na to, że nie tylko fani Sony i deweloperzy widzą potencjał w świeżym padzie.

Phil Spencer wypowiedział się na temat DualSense w wywiadzie udzielonym dla The Verge.

Brawa za to, co zrobili z kontrolerem. Cóż, nie powinienem mówić, że za specyfikę kontrolera, ale coś więcej.

Myślę, że wszyscy z branży powinniśmy uczyć się od siebie nawzajem, (…), niezależnie od tego, czy chodzi o dystrybucję modelu biznesowego jak Game Pass i technologia kontrolera, czy Wii, które miało swojego czasu wpływ na nas, kiedy wydawaliśmy Kinect, a Sony zrobiło Move.

~Phil Spencer

Wspomnienie o uczeniu się od konkurencji może sugerować, że Microsoft być może w przyszłości pokusi się o adaptacyjne triggery i funkcje haptyczne w swoich kontrolerach. Czyżbyśmy byli świadkami narodzenia nowego standardu w branży? Czas pokaże.

Pochwała od największej konkurencji to chyba najlepszy możliwy komplement dla Sony. DualSense w istocie imponuje swoimi możliwościami, ale tylko od deweloperów zależy czy nie będą one później traktowane jedynie jako ciekawostki. Sony na pewno nie chciałoby powtórki z niewykorzystanego potencjału DualShocka 4.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie