Dreams – powstanie wersja na PS VR, liczne aktualizacje w planach

Dreams od studia Media Molecule dopiero co trafiło na PS4. Twórcy gry już teraz zapowiadają liczne aktualizacje i zmiany w tytule. Jedną z poważniejszych będzie wsparcie dla PS VR.

Media Molecule świętuje wielki sukces swojej produkcji – została ona ciepło przyjęta zarówno przez graczy, jak i recenzentów: średnia ocen od tych ostatnich na Metacritic.com wynosi obecnie 91 procent (w oparciu o 28 recenzji, których wciąż przybywa). Choć na pewno na refleksję dotyczącą przyszłości Dreams przyjdzie jeszcze czas, twórcy już powoli planują kierunek rozwoju tytułu. W ostatnim wywiadzie dla zagranicznego Eurogamera jeden z deweloperów gry Alex Evans ujawnił, że jego ekipa planuje rozbudowywać swój potężny edytor, a jedną z kolejnych jej aktualizacji będzie wsparcie dla wirtualnej rzeczywistości.

Firma obecnie pracuje nad dostosowaniem tytułu do PS VR i ta aktualizacja ma zostać wprowadzona już niebawem. Zapytany, czy są jakieś szanse na tryb multiplayer w grze, Alex Evans nie odniósł się bezpośrednio do tego tematu, zdradzając tylko, że “w przyszłości Dreams może liczyć na liczne ciekawe aktualizacje“.

Niedawno pisaliśmy też, że zdaniem Media Molecule wersja gry na PS5 jest “oczywistym krokiem”, jeśli odniesie ona sukces na konsoli obecnej generacji – a obecnie wszystko na to wskazuje. Nie są jeszcze prowadzone żadne działania w celu przeniesienia tytułu na PC (i na chwilę obecną w ogóle nie ma takich planów).

Dreams zadebiutowało 14 lutego 2020. To nietypowa produkcja sandboksowa, która pozwala graczowi na tworzenie jego własnych snów. Dzięki bardzo rozbudowanemu i zarazem prostemu w obsłudze zestawowi narzędzi edytor pozwala pojedynczej osobie odtwarzać nawet największe tytuły AAA. Przykładem na to był ostatnio grywalny fragment Fallout 4, o którym informowaliśmy tutaj.

 

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: