Artysta pracujący nad God of War odnosi się do filmiku polskiego YouTube’ra

A my jeszcze raz przypominamy filmik, który rozpoczął całą dyskusję.

W zeszłym tygodniu YuoTube’r posługujący się pseudonimem Cycu1 opublikował na swoim kanale porównanie grafiki God of War 2016 vs 2017 vs 2018 (do obejrzenia poniżej). Autor materiału nie twierdzi, że mamy tutaj z pogorszeniem jakości i używa słowa ewolucja. W komentarzach pod materiałem zebrało się jednak nieco komentarzy, w których nie raz przeczytamy słowa downgrade oraz disappointing.

Z porównania rzeczywiście wynika, że gra zmieniła się przez ostatnie dwa lata, lecz niekoniecznie jest to zmiana polegająca na cięciach w grafice. Jeden z użytkowników serwisu Twitter – powołując się na zrzut ekranu z omawianego porównania – stwierdził, że filmik pokazuje spadek jakości. Do komentarza odniósł się Rafale Grassetti, artysta w studiu tworzącym God of War.

Zmienił się wyłącznie kierunek padającego światła oraz mgła. Fragment zaprezentowany na E3 jest obecny w grze, lecz zostanie przedstawiony inaczej. Zrozumiecie wszystko, gdy zagracie w finalny tytuł. Jormungandr, Kraton i Arteus będą wyglądać tak samo, jak na zwiastunach – zapewnia Grassetti.

God of War

Pamiętajcie, że data europejskiej premiery God of War na PlayStation 4 została ustalona na 20 kwietnia 2018 roku.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.