John Romero stworzył nową mapę do Dooma 2 po 28 latach. Dochód przeznaczy na Ukrainę

Doom 2 okładka
PC

28 lat czekaliśmy na nową mapę od Johna Romero do Doom 2. Gdy w końcu się ukazała – cały dochód przeznaczony jest na cele charytatywne.

Legedarny deweloper nie zapomniał o kultowej pozycji, która na zawsze zmieniła gry wideo.

Doom 2 dostał nową mapę na pomoc Ukrainie

John Romero zdecydował się sięgnąć do zakurzonej od 28 lat szuflady i wyciągnąć z niej swoje stare, sprawdzone pomysły. Dzięki temu, po tylu latach od premiery drugiej części kultowego FPS-a, dostaliśmy kolejną mapę do gry. I to nie byle jaką, bo powstała w szczytnym celu.

Romero zdecydował się pomóc Ukrainie znajdującej się w tragicznej sytuacji z powodu rosyjskiej agresji. W tym celu wydał nową mapę „One Humanity”, a cały zysk z jej sprzedaży trafi na Czerwony Krzyż i Fundusz Narodów Zjednoczonych.

One Humanity to nowy poziom dla gry Doom 2 wydanej przez id Software w 1994 roku, stworzony przez Johna Romero w celu wsparcia ludności Ukrainy oraz działań humanitarnych Czerwonego Krzyża i Centralnego Funduszu Reagowania Kryzysowego ONZ. 100% wpływów z gry przeznaczono na tę pomoc.

– głosi opis na stronie mapy

Cena? Absolutnie nie jest zaporowa, bo mapa kosztuje jedynie 5 euro. W kontekście działań charytatywnych nie liczy się jednak cena, a to na co idą pieniądze, czyli na bardzo szczytny cel.

Jeżeli zapragniecie powrócić do kultowej pozycji i wesprzeć wymienione powyżej organizacje pieniężnie, możecie to zrobić dzięki tej stronie internetowej.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie