Diablo Immortal – testy alpha wystartują jeszcze w 2020

Pierwsze testy mobilnego Diablo Blizzard planuje uruchomić już w połowie 2020. Nie wiadomo, czy możliwość wypróbowania gry obejmie fanów z Polski.

Diablo Immortal zapowiedziano na imprezie BlizzCon 2018. Wieść, że tytuł będzie przeznaczony na platformy mobilne iOS i Android, bardzo rozczarowała graczy, którzy wyczekiwali tradycyjnej odsłony legendarnego cyklu. Blizzard liczy, że do tej pory fani uporali się z rozgoryczeniem i zapowiada testy wersji alpha mobilnego Diablo.

Informacja została przekazana na niedawnym spotkaniu przedstawicieli firmy z inwestorami. Celem testów jest według Blizzardu zasięgnięcie “bezcennych” opinii graczy i wdrożenie ich do produkcji, bo twórcom zależy na zadowoleniu fanów serii.

Na razie wiadomo, że wczesną wersję mobilnego Diablo będą mogli wypróbować jedynie gracze z wybranych rejonów globu. Bardzo możliwe, że testy ominą Polskę.

Fabuła Diablo Immortal zostanie umiejscowiona między wydarzeniami z gier Diablo 2: Lord of Destruction i Diablo 3. Po raz kolejny wcielimy się w przedstawicieli sześciu kultowych klas postaci – barbarzyńcę, krzyżowca, łowczynię demonów, mnicha, nekromantę lub czarownicę – i rozpoczniemy walkę z siłami zła. Na razie trwają wewnętrzne testy produkcji. Nie jest jeszcze znana data jej premiery. Nie wiadomo również, czy tytuł będzie bezpłatny.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.