Diablo Immortal i Diablo 4 to zupełnie inne doświadczenia

Blizzard broni zapowiedzianego w zeszłym roku Diablo Immortal i podkreśla, że mobilny tytuł nie będzie próbował powielać rozgrywki znanej z komputerów PC.

Diablo Immortal to mobilna odsłona kultowej serii, która została ogłoszona na BlizzCon 2018. Tytuł spotkał się z wielkim rozczarowaniem społeczności oraz ogromną falą krytyki. Wszystko przez to, że to gra na telefony, a nie oczekiwany Diablo 4 na duże platformy. Tymczasem prezes Blizzarda – J. Allen Brack – broni prawa firmy do stworzenia gry, która niekoniecznie spodoba się każdemu tradycyjnemu [czyt. pecetowemu] fanowi Blizzarda.

Diablo Immortal zostawi miejsce dla Diablo 4

Prawda jest taka, że Diablo Immortal nie powinno nas obchodzić, jeśli nie lubimy gier mobilnych. I tyle. Tytuł nie będzie się przecież starał wejść na siłę w buty Diablo 4, które najpewniej zostanie zapowiedziane na nadchodzącym konwencie BlizzCon, zaplanowanym na dni 1-2 listopada.

J. Allen Brack stwierdził w wywiadzie dla serwisu GamesBeat, że Blizzard nie dąży do tego, aby każda gra podobała się wszystkim: Jeśli nie jesteś graczem mobilnym, być może sprawdzisz Diablo Immortal i dasz mu szansę, lecz nie jest tak, że każda gra jest dla każdego. Urządzenie mobilne jest osobną platformą, podobną do PC, podobną do konsol. Jeśli myślisz o różnych grach, które masz na konsoli, są one trochę inne w smaku, jeśli porównać je do hardcorowych gier typowych dla PC.

Co do Diablo Immortal, to ma być inaczej. To będzie dobre, autentyczne doświadczenie, które wprowadzamy na tę [mobilną] platformę, nie próbując przy tym powielać doświadczeń płynących z rozgrywki znanej z komputerów.

Diablo Immortal powstaje w ramach współpracy Blizzarda ze studiem NetEase, które ma doświadczenie w tworzeniu tytułów na smartfony i tablety. Pod koniec lutego dyrektor finansowy NetEase – Yang Zhaoxuan – powiedział na łamach Bloomberga, że gra jest zasadniczo gotowa do wejścia na rynek, lecz jeśli chodzi o premierę, należy pytać o to Blizzarda.

Możemy mieć zatem pewność, że w przyszłych miesiącach będzie głośno o Diablo Immortal, a BlizzCon 2019 z pewnością przyniesie datę premiery tytułu. Oby przyniósł również pierwszy zwiastun Diablo 4, na który tak bardzo czekamy.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.