Diablo III – aktualizacja 2.4.2 nadchodzi, a w niej…

Nowe funkcje, poziomy trudności i nie tylko.

Blizzard wpuścił nową aktualizację do Diablo III póki co na serwery testowe i nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się jej ostatecznej wersji. Już teraz możemy jednak podejrzeć, co wprowadzi update. Będą nowe poziomy trudności, nowe i zaktualizowane przedmioty oraz zmiany w trybie przygodowym i interfejsie użytkownika. Oprócz tego deweloper wyeliminuje z gry sporo dostrzeżonych przez graczy błędów.


Najważniejsze zmiany nadchodzącej aktualizacji opisano na oficjalnej stronie Diablo III i prezentują się one następująco:

Nowe poziomy trudności

Z nową mocą wiążą się nowe możliwości. Jeżeli naostrzyliście swoją broń na Udręce X i uważacie, że jesteście gotowi na nowe wyzwania, ucieszy was wieść, że dodaliśmy poziomy trudności Udręka XI – XIII i wypełniliśmy je coraz to lepszymi łupami.

Nowe i zaktualizowane przedmioty

Tak jak w przypadku poprzednich aktualizacji, wersja 2.4.2 wprowadza zmiany w wielu przedmiotach legendarnych i zestawach, a także dodaje kilka nowych przedmiotów i legendarnych mocy.

Usprawnienia w interfejsie użytkownika

Wprowadziliśmy także kilka zmian w interfejsie użytkownika. Gracze, którzy lubią uwieczniać swoje wędrówki po Sanktuarium, niedługo dostaną do dyspozycji skrót klawiszowy wewnątrz gry pozwalający na uzyskanie lepszego zrzutu ekranu. Dodaliśmy także unikalne ikony na minimapie dla goblina menażeriona i obelisków w Szczelinach Nefalemów oraz Głębokich Szczelinach.

Patch242-FirstLook-UIHide-Animated-v02_D3_JP.gif

Zmiany w trybie przygodowym

Poprawiamy także nagrody w trybie przygodowym, poczynając od Szczelin Nefalemów. Teraz zdobycie klucza do Głębokiej Szczeliny jest zagwarantowane po zakończeniu jakiejkolwiek szczeliny, a wraz ze wzrostem trudności dostaniecie szansę na drugi (a nawet trzeci) klucz. Dostosowaliśmy także częstotliwość wypadania machin infernalnych do 100% na poziomie Udręki IV. Wraz ze wzrostem poziomu trudności zwiększa się szansa na drugą machinę.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o nowych przedmiotach w Diablo III oraz przejrzeć listę naprawionych błędów i innych zmian, zapraszamy na stronę gry.

Diablo IV powstaje?

Deweloper zbiera ekipę, która ma poprowadzić serię Diablo w przyszłość. Takiego sformułowania Blizzard używa w ogłoszeniach o pracę, które od jakiegoś czasu pojawiają się na jego stronie internetowej. Wspominamy o tym nie bez powodu, ponieważ wśród ogłoszeń pojawiło się nowe – tym razem do obsadzenia jest stanowisko dyrektora niezapowiedzianego projektu z uniwersum Diablo. Oprócz niego studio nadal poszukuje grafika oświetlenia, starszego grafika postaci oraz starszego grafika koncepcyjnego.

Ciekawe zatem, czy Blizzard szykuje się na Diablo IV i już ruszyły jakieś prace odnośnie tej gry, czy też może nowy zespół będzie odpowiedzialny za kolejny dodatek do Diablo III, co wcale nie jest wykluczone. Jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie? Czas już na Diablo IV?

Przypominamy, że Diablo III otrzymało póki co jeden duży dodatek noszący nazwę Reaper of Souls. Został on wydany w 2014 roku i wprowadził do gry m.in. piąty akt, kontynuujący historię z podstawki.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

9 Shares
Share9
+1
Tweet