Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Diablo 4 z dodatkami, mikropłatnościami i apetytem na pełny cross-play

Blizzard potwierdził, że Diablo 4 będzie zawierać mikropłatności, lecz nie kupimy sobie elementów wpływających na gameplay. Dodatkowo deweloper potwierdził, że jest bardzo zainteresowany rozgrywką cross-play.

Mikropłatności w grach to niemal standard i Blizzard zamierza umieścić je również w Diablo 4. Na szczęście deweloper nie planuje czegoś, co mogłoby rozdrażnić społeczność skupioną wokół tej słynnej marki i podkreśla, że chodzi mu jedynie o kosmetyczne dodatki, a nie jakieś funkcje gameplay’owe. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, co nie jest zaskoczeniem, że oprócz podstawowej gry, twórcy przygotują dodatki do Diablo 4.

Tak więc Diablo 4 będzie dostępne jako gra podstawowa i, jak powiedziałem, będziemy mieć rozszerzenia. W grze będziemy mogli również nabyć elementy kosmetyczne – powiedział Joe Shely z Blizzarda, główny projektant Diablo 4, podczas rozmowy z Quin69 (cytujemy za serwisem DSO Gaming).

Kolejną ważną wieścią dla osób oczekujących nowej odsłony Diablo jest to, że najpewniej będziemy mogli grać wspólnie ze znajomymi posiadającymi inne platformy. Blizzard bardzo ciepło wypowiedział się o cross-play:

Jesteśmy bardzo podekscytowani funkcją cross-play. Pozostają oczywiście szczegóły techniczne i inne sprawy do omówienia z pierwszymi uczestnikami [red. czyli Sony i Microsoftem], ale naszym celem jest implementacja cross-play.

Po tym, jak Sony w końcu przekonało się do cross-play, nie powinno być większych problemów, żeby posiadacze PC, PlayStation 4 i Xbox One mogli cieszyć się wspólną rozgrywką. Przypominamy, że Diablo 4 zaoferuje nam kooperację do 4 osób, więc fajnie będzie pozwiedzać lochy ze znajomymi niezależnie od sprzętu, na którym grają.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%