Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Diablo 4 – Blizzard ujawnia, że starał się pokazać grę na BlizzCon 2018

Blizzardowi nieźle oberwało się od graczy podczas BlizzCon 2018, gdzie deweloper zamiast spodziewanego przez społeczność Diablo 4 zapowiedział mobilne Diablo Immortal. A mogło być zupełnie inaczej…

Przypominamy, że ogłoszenie Diablo Immortal na urządzenia przenośne z systemami iOS oraz Android spotkało się z falą krytyki fanów uniwersum. Sam Blizzard zaznaczał, że spodziewał się głosów niezadowolenia, lecz nie aż tak dużej dawki negatywnych emocji ze strony graczy.

Następnie w sieci pojawiła się nieoficjalna informacja, jakoby Blizzard nagrał specjalny materiał wideo, w którym współzałożyciel firmy – Allen Adham – potwierdza, że Diablo 4 jest w fazie produkcji. Filmik miał być rzekomo wyemitowany podczas BlizzConu.

Kolejnym klocuszkiem układanki było zaprzeczenie Blizzarda. Firma twierdziła, że żaden punkt programu BlizzCon 2018 nie został usunięty. Teraz mamy następnego puzzla w postaci wypowiedzi szefa i współzałożyciela studia – Allana Adhama.

Ten podczas rozmowy z serwisem GameDaily ujawnił, że deweloperzy „starali się” przygotować jakiekolwiek ogłoszenie związane z Diablo 4. Jak wiemy, nic takiego się nie stało, co może w pewien sposób potwierdzać wcześniejsze doniesienia informatorów portalu Kotaku, według których Diablo 4 powstaje od kilku lat, lecz prace nad grą nie idą zbyt gładko, a koncepcja na tytuł zmieniała się kilka razy. W związku z tym uznano, że jest jeszcze za wcześnie, by prezentować jakiekolwiek informacje o projekcie. Z tego względu Diablo 4 miało zostać usunięte z programu BlizzCon 2018.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%