Deweloper poprosił piratów o wsparcie jego gry. Sprzedaż tytułu wzrosła o 400 procent

Zauważając, że Danger Gazers nie wzbudza zainteresowania wśród graczy, autor produkcji zdecydował się na osobliwy krok: udostępnił ją na torrentach. Okazało się, że dzięki temu jej sprzedaż wzrosła o 400 procent.

Deweloper Shota “ShotX” Bobokhidze udostępnił swoją dwuwymiarową strzelankę na jednej z najpopularniejszych stron z torrentami, dodając do plików z grą krótki opis uzasadniający decyzję. W opisie twórca tytułu zapewnia graczy, że w tym, co zrobił, nie ma żadnych haczyków, a jedyne, na czym mu zależy, to wsparcie finansowe Danger Gazers, jeśli gra się komuś spodoba.

„Nie ma tu żadnego podstępu czy opcji “Steam only” – to po prostu w pełni działająca gra. Moją jedyną – jako dewelopera – propozycją jest, abyś rozważył wsparcie i zakup Danger Gazers, jeśli tytuł przypadnie ci do gustu i chciałbyś, by w przyszłości powstawało więcej takich indyków”, napisał Shota Bobokhidze.

Autora DG zapewne mile zaskoczyła reakcja graczy, którzy zaczęli kupować produkcję na Steamie – jak wyjawił później deweloper, sprzedaż jego dzieła po udostępnieniu go poprzez torrenty wzrosła o 400 procent. Co więcej, niektóre osoby były na tyle hojne, że zapłaciły za tytuł dwukrotnie więcej, niż wynosi jego cena (35,99 złotych). A poza tym, lista osób, które mają Danger Gazers na liście życzeń, zwiększyła się podobno dwukrotnie.

W rozmowie z serwisem Polygon deweloper przyznał, że rozumie osoby, które by nabyć gry uciekają się do nielegalnych sposobów: “dorastałem w środowisku, gdzie jedynym sposobem na zdobycie nowych rzeczy było właśnie piractwo”, powiedział ShotX.

 

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: