Niedorzeczna decyzja dotycząca broni w nowym shooterze? [Aktualizacja#1]

Czy spodoba się użytkownikom PC?

Destiny 2 zadebiutuje na komputerach PC dopiero 24 października, podczas gdy posiadacze konsol PlayStation 4 i Xbox One będą się cieszyć strzelaniem od 6 września i to z odrzutem.

Dlaczego o tym wspominamy? Nie bez przyczyny, ponieważ w wersji komputerowej Destiny 2 ponoć nie będzie… odrzutu broni. Brzmi to trochę dziwnie i zaskakująco, lecz taki scenariusz nakreśla kierujący produkcją Mark Noseworthy, który na łamach serwisu Finder informuje, że na PC broń nie będzie odskakiwała i dotyczy to każdej pukawki.

Noseworthy podał również powód decyzji – gracze nie chcą, by mysz poruszała się na ekranie, gdy oni sami nią nie poruszają. Celownik będzie zatem stał w tej samej pozycji po każdym oddanym strzale. Inaczej na konsolach, gdzie odrzut będzie na swoim miejscu.

Ciekawe jest to, że wcześniej deweloper mówił o ograniczeniu odrzutu w wersji PC, lecz nie o jego likwidacji. Możliwe więc, że po prostu Mark Noseworthy użył niewłaściwych słów do opisania tej kwestii, albo ograniczenie odbyło się, tyle że do zera.

[Aktualizacja #1]

Producenci gry rozwiewają wątpliwości graczy zaznaczając na Twitterze, że odrzut jednak będzie w Destiny 2 na PC, lecz mocno zmodyfikowany, aby zapewnić lepsze wrażenia z rozgrywki.

Destiny 2

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.