To pierwsza taka sytuacja w historii platformy Battle.net

Gra spoza portfolio Blizzarda ląduje na Battle.necie.

Dziś ma miejsce premiera gry Destiny 2 w wersji na PC. Nie byłoby w tym nic szczególnego, oprócz oczywiście samego debiutu, gdyby nie jeszcze jedna ciekawostka z tym związana. Otóż Destiny 2 jest pierwszą grą na Battle.necie, którą nie wyprodukował Blizzard. Do tej pory za pośrednictwem tej platformy mogliśmy grać w takie serie gier jak Diablo, Warcraft, Starcraft, czy najnowszy Overwatch.

Destiny 2 jest jednak wydawane przez Activision, które z kolei jest połączone z Blizzardem. Stąd zapewne decyzja o udostępnieniu tej gry właśnie przez Battle.net. A co dokładnie oferuje Destiny 2 na PC?

9 premier na obecny tydzień. Powrót Assasin’s Creed, bohater z polskimi korzeniami i gra, która sprzeda Nintendo Switch

Stworzone przez Bungie i przygotowane na platformę PC w partnerstwie z Vicarious Visions Destiny 2 zoptymalizowano tak, by korzystała z pełni możliwości oferowanych przez platformę, tworzą natywną rozgrywkę PC z charakterystycznymi dla gier komputerowych opcjami: wsparciem rozdzielczości 4K, nieograniczoną częstotliwością wyświetlania klatek na sekundę, pełnym wsparciem myszki i klawiatury z możliwością dowolnego mapowania klawiszy, czatem tekstowym, regulowanym polem widzenia, szczegółowym menu ustawień PC, wsparciem monitorów 21:9 oraz potrójnych, czy też HDR. W Destiny 2 można grać na systemie operacyjnym Windows 7, Windows 8 oraz Windows 10.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.