Death Stranding – pad DualShock 4 zacznie do nas gaworzyć podczas grania

Hideo Kojima ujawnił ciekawą funkcję, jakiej doświadczymy w trakcie obcowania z Death Stranding. 

Pewnie każdy z Was kojarzy przezroczysty pojemnik widziany na trailerach i gameplay’ach Death Stranding, w którym główny bohater przechowuje małego bobasa. Hideo Kojima pozwoli mu przemówić, a dźwięki dzieciątka usłyszymy z głośniczka kontrolera.

Death Stranding i gaworzący DualShock 4

Dzieci w pojemnikach to Bridge Baby (BB), które są pobierane z łona matek znajdujących się w stanie śmierci klinicznej. Bobas umieszczony w specjalnym pojemniku umożliwia agentowi zajrzenie do świata umarłych.

Maleństwo może się kontaktować z graczem i jak napisał na Twitterze Hideo Kojima, głos dziecka usłyszymy poprzez głośnik DualShocka. Warto przypomnieć, że Sony zapowiedziało specjalną edycję konsoli, gdzie pad nawiązuje transparentnością oraz kolorem do wspomnianych pojemników. Sprzęt można zamawiać przedpremierowo tutaj: Konsola PlayStation 4 Pro 1TB + Death Stranding Edycja Limitowana za 2 099 zł.

Death Stranding – fabuła

Fabularny zwiastun ujawnił niedawno, że gracz przeniesie się do świata, w którym Stany Zjednoczone zostały podzielone na Zjednoczone Miasta Ameryki. Na ich czele stała pani prezydent, która została zabita, a jej córka – Amelia (grana przez Lindsay Wagner, głos Emily O’Brien) – została porwana i uwięziona przez organizację Homo Demons. Owa organizacja jest przeciwna centralizacji władzy i przekonuje kolejne miasta, żeby przeszły na jej stronę.

Na filmiku zobaczycie, jak Amelia (a właściwie jej hologram, ponieważ dziewczyna jest więziona) spotyka się z Samem oraz zamaskowanym Die-Hardmanem (Tommie Earl Jenkins). Starają się oni przekonać naszego bohatera, by przyłączył się do ich sprawy, ponieważ nie jest jeszcze za późno, by uratować sytuację bez używania siły. W tym celu Sam musi spełnić dwa główne zadania. Po pierwsze, uwolnić Amelię i umożliwić jej objęcie władzy nad Zjednoczonymi Miastami Ameryki, a po drugie – udać się do kolejnych miast i przyłączyć je do sieci informacyjnej.

Sam nie zgadza się na warunki Amelii, lecz jak wiemy, ostatecznie wyrusza w podróż po kolejnych miastach.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: