Dead Island 2 - grafika z gry, która trafi ekskluzywnie do Epic Games Store

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Dead Island 2 i Saints Row V kolejnym powodem, by ponarzekać na Epic Games?

Dzięki wyciekowi dokumentów z rozprawy sądowej między Apple i Epic Games Store dowiedzieliśmy się o dystrybucji gier od Deep Silver. Saints Row 5 i Dead Island 2 najpewniej będą tytułami na wyłączność dla platformy twórców Fortnite.

Wspomniany wcześniej konflikt między firmami przyniósł wiele ciekawych informacji. Dowiedzieliśmy się między innymi o dosyć kontrowersyjnym układzie Sony i Epica w sprawie wspierania crossplayu. Jak się okazuje, szukając głębiej w dokumentach, natrafimy na kolejną wartą uwagi informację.

Przeczytamy w nich o tym, że następcy Dead Island i Saints Row IV najprawdopodobniej będą następnymi exclusivami dla platformy Epic Games Store. Nie jest tam jednak wskazane, czy Deep Silver, podpisując umowę, nie zdecydowało się tylko na czasową ekskluzywność tytułów. Szczerze mówiąc, jest to wysoce prawdopodobne, szczególnie z punktu widzenia marketingowego.

Od wielu miesięcy wiadomo o powstawaniu Dead Island 2 i Saints Row 5. Na ten moment jednak deweloperzy nie zdradzili zbyt wiele o produkcji obu gier. Ten pierwszy tytuł miałby zmierzać tylko na PC i konsole obecnej generacji. Tego samego spodziewałbym się z kolejną odsłoną „Świętych”.

Mam nadzieję, że obie gry będą jedynie ewentualnie czasowo ekskluzywne dla Epic Games Store. Wielu graczy do dzisiaj nie przepada za ich platformą, choć żadna inna nie rozdaje tak dużo darmowych gier. Prawdopodobnie już w najbliższym czasie dowiemy się nieco więcej w tym temacie. Bez wątpienia dobrym miejscem na takiej ogłoszenia byłoby nadchodzące E3, które odbędzie się już za niecałe półtorej miesiąca.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%