Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Zobacz, jak wpłyniesz na świat w Days Gone

Kolejne wieści o Days Gone, ekskluzywnej produkcji na PlayStation 4, dotyczą zmian, jakie będą zachodzić w świecie gry. 

Eric Jensen z Bend Studio rozmawiał niedawno z redaktorem serwisu GameReactor o tym, czego gracze mogą się spodziewać po wstąpieniu w niegościnne progi świata Days Gone.

Freakersi [tak ocaleni określają wrogów w grze] są częścią ekosystemu, tak jak wszystko inne – podkreśla Eric Jensen. – Jeżdżąc po świecie natkniesz się na nich i nawet jeśli nie jesteś do końca gotowy do starcia, możesz spróbować ryzykując porażkę, albo możesz po prostu odpuścić i wrócić później, kiedy zdobędziesz więcej zapasów i ulepszyłeś niektóre ze swoich broni – dodaje.

Lecz Freakersi do tylko połowa równania. W grze pojawią się również ludzie. Jedni będą chcieli pomóc Deaconowi (głównemu bohaterowi), a inni przeciwnie – staną na jego drodze jako uzbrojeni wrogowie.

Premiery gier na obecny tydzień. 10 najciekawszych tytułów

Są różni przywódcy obozów, którzy mają odmienne motywacje, a same obozy to również różne rodzaje zasobów, które możemy z nich czerpać. Obozy są jedną z najbardziej statycznych rzeczy w grze – kontynuuje Jensen. – Reszta świata jest dynamiczna i żywo i reaguje na poczynania Deacona, więc gdy oczyści on miejsce, w których mogą zagnieździć się freakersi, zobaczysz jak pobliskie środowisko zacznie się adoptować do nowego porządku. Zatem tam, gdzie wcześniej spotykałeś freakersów, możesz natknąć się na ludzi – zaznacza deweloper.

Sony szykuje zatem dla posiadaczy PlayStation 4 kolejny tytuł z otwartym światem, który – mamy nadzieję – pochłonie nas na wiele godzin.

Days Gone bez żadnych granic – wcześniejsze informacje

Days Gone zaszczyci nas zupełnie otwartym światem i zerowym czasem wczytywania kolejnych obszarów – czytamy na łamach serwisu Comicbook. Druga dobrą wieścią jest to, że gra umożliwi eksplorowanie każdego wnętrza, zatem żadne drzwi nie staną nam na drodze w ucieczce przed zombiakami, których ocaleni określają mianem freakers.

Obie cechy są coraz bardziej powszechne w produkcjach formatu AAA, zatem miło jest słyszeć, że również Bend Studio idzie za trendem. Szczególnie istotnym elementem wydaje się być całkowicie otwarty świat, gdzie możemy schronić się przed wrogiem w każdym miejscu. Nie ma nic gorszego, jak podczas ucieczki przed zombiakami nadzianie się na krzaczek, który uniemożliwia dostanie się do wnętrza budynku, który przecież wita nas otwartymi drzwiami.

Zerowe ekrany ładowania pozwolą natomiast jeszcze głębiej zanurzyć się w świat produkcji. Mamy tylko nadzieję, że Bend Studio uchroni nas jednocześnie przed długim wgrywaniem się Days Gone np. po śmierci naszej postaci. Tytuł ma być trudny oraz wymagający, zatem możemy podejrzewać, że zgony będą naturalną częścią gameplay’u przynajmniej na początku rozgrywki. Oby powrót do gry nie frustrował długaśnym oczekiwaniem na wznowienie zabawy!

Data premiery Days Gone

Days Gone ukaże się 22 lutego 2019 roku na PlayStation 4. Za produkcję odpowiedzialne jest studio Bend, a sama gra zapowiada się bardzo interesująco. W Days Gone gracze wcielają się w członka gangu motocyklowego, który stara się ocaleć w świecie opanowanym przez tak zwanych “freaks” – wyglądających niczym zombie stworów atakujących żywych ludzi. “Freaks” pojawili się na świecie przez pandemię groźnego wirusa, a akcja Days Gone rozgrywa się dwa lata po jej wybuchu. Gracze przemierzą z kolei w północno-zachodnią część wybrzeża Ameryki Północnej.

Days Gone jest przedstawicielem gier akcji, gdzie liczy się eksploracja otwartego świata. Gracz musi przetrwać w świecie opanowanym przez stwory i ludzi, tworząc różnego rodzaju przedmioty ze zdobytych na wielkiej mapie materiałów.

Days Gone – zmienne warunki pogodowe

Ważnym czynnikiem wpływajacym na rozgrywkę mają być zmienne warunki pogodowe. Raz zobaczymy śnieg, a innym razem deszcz i w zależności od tego, ludzie, zwierzęta i zombie mają się zachowywać inaczej. Days Gone mocno stawia na aspekty przetrwania.

Przejście głównego wątku fabularnego Days Gone zajmie nam około 30 godzin. Co interesujące, po zakończeniu głównej osi fabularnej, będzie można grać dalej w zainfekowanym świecie. Cała historia podzielona jednak zostanie na rozdziały, nie zabraknie też walk z bossami.

Nasz bohater otrzyma do dyspozycji motocykl, który będziemy mogli ulepszać, serwując maszynie różne modyfikacje. Wiadomo też, że Days Gone ruszy na PlayStation 4 Pro w rozdzielczości 4K (skalowane) w 30 klatkach na sekundę.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%