Days Gone - Deacon

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

1 komentarz

Days Gone 2 to realny scenariusz? Sony odpowiada na pytanie

Sony ma talent do wydawania świetnych gier opartych na fabule, dlatego niezmiernie cieszy nas fakt, że Days Gone nie jest jednorazowym projektem.

26 kwietnia na PlayStation 4 zadebiutuje kolejna gra AAA, w której liczy się historia. Bend Studio przygotowało kampanię fabularna na około 30 godzin (nie licząc zadań pobocznych) i już teraz można powiedzieć, że gra się sprzeda. Od tego, jak dobrze się sprzeda, zależy natomiast to, czy narodzi się nowa marka na kolejne lata.

Days Gone – Sony chce narodzin nowej serii

Czy Days Gone ma szansę dołączyć do grona uznanych serii Uncharted czy God of War, dowiemy się po premierze tytułu. Jednak zanim tytuł wylądował na rynku, przedstawiciel Sony ujawnia w rozmowie z Average Caucasian Shark, że celem jest stworzenie nowej franczyzy. Na pytanie, czy Days Gone jest jednorazowym tytułem czy jednak czymś, co może przekształcić się w franczyzę, przedstawiciel Sony odpowiada: Franczyza. Zawsze naszym celem jest stworzenie gry, którą ludzie pokochają i będą chcieli więcej.

Już teraz wiadomo, że Sony zamierza wspierać Days Gone po premierze i w planach jest dodatkowa zawartość. Kto wie, czy na PlayStation 5 nie zobaczymy zatem Days Gone 2 obok niezapowiedzianego, lecz spodziewanego Horizon: Zero Dawn 2. Byłyby to dwie kolejne marki, które jeszcze dobitniej pokażą, że Sony stawia na rozgrywkę singleplayer.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%