Days Gone - zrzut ekranu z gry

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Days Gone 2 z zawrotną ilością podpisów pod petycją. Sony, fani do Ciebie wołają o sequel!

Jeden z twórców pierwszej odsłony Days Gone podziękował fanom gry za ogromną ilość podpisów pod listem otwartym skierowany do Sony. Inicjatywa ma za zadanie zmienić decyzję właściciela marki PlayStation, by kontynuacja produkcji otrzymała zielone światło.

W ostatnim czasie sporo się mówi na temat anulowania sequela Days Gone. Dla przypomnienia Sony Bend nie otrzymało zgody na następcę gry, ponieważ według opinii PlayStation to się po prostu nie opłacało. Wywołało to ogromne oburzenie wśród graczy. Nie trzeba było długo czekać, aby w internecie powstała stosowna petycja.

Nie minęło sporo czasu, a pierwszy próg został bardzo szybko osiągnięty. Po rychłym uzbieraniu 10 tysięcy deklaracji wynik w dalszym ciągu rósł. Jak widać, nadzieja na powstanie kontynuacji nie umarła nawet, kiedy to została ona oficjalnie odrzucona.

Całemu wydarzeniu przyglądają się bacznie twórcy. Jeff Ross, który pracował nad Days Gone, pod koniec ubiegłego miesiąca poprosił o wsparcie petycji poprzez jej udostępnianie. Dzięki temu została przebita kolejna bariera i obecnie już ponad 100 tysięcy osób złożyło swoje podpisy.

Bez wątpienia Sony wie o całej sprawie i nie zdziwię się, jeżeli w kolejnych miesiącach usłyszymy o pozytywnych wieściach w temacie powstania kontynuacji. Obecnie jednak studio odpowiedzialne za grę przygotowuje jej port, który już 18 maja wyląduje na wirtualnych półkach Steama. Czy zobaczymy kiedyś sequel? Czas pokaże, jednakże moim zdaniem jest szansa, że na kolejnym pokazie PlayStation usłyszymy dobre wieści.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%