Niepokojące wieści na temat pecetowej premiery Destiny 2

Gra będzie, lecz pytanie podstawowe – kiedy?

Wczoraj mogliśmy zobaczyć świetny zwiastun Destiny 2 (przypominamy poniżej), który kończył się datą premiery – 8 września. Gra zmierza na komputery PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Wspomniana data dotyczy jednak, jak wynika z oświadczenia Activision dla serwisu Polygon, jedynie konsol. Destiny 2 pojawi się 8 września 2017 roku na konsolach PS4 i Xbox One. Szczegóły na temat premiery na PC przez Battle.net podamy później – podkreślił wydawca Destiny 2 na łamach wspomnianego serwisu.

Blizzard – właściciel Battle.net – również sugeruje, że premiera Destiny 2 na PC nie została ustalona. Na stronie firmy możemy przeczytać jedynie, że więcej informacji poznamy później w tym roku.

Czyżby zatem najpierw Destiny 2 miało trafić na konsole, a dopiero później na PC? Na to wygląda. Gra w wersji komputerowej będzie sprzedawana i obsługiwana przez Battle.net od Blizzarda. To pierwszy przypadek, kiedy na tej platformie wyląduje tytuł, który nie powstał pod skrzydłami wielkiego dewelopera odpowiadającego choćby za Overwatch. Możliwe zatem, że Bungie i Blizzard potrzebują trochę czasu, by przystosować Destiny 2 do systemu Battle.net.

Oby tylko ewentualne opóźnienie nie było zbyt duże…

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.