Darmowy Sonic Utopia do pobrania. Jedna z najciekawszych fanowskich gier z niebieskim jeżem

Zapraszamy na trailer, podajemy link do pobrania.

Trzech fanów Sonic the Hedgehog postanowiło stworzyć własną grę z najpopularniejszym jeżem naszej branży. Tytuł nazwano Sonic Utopia i prezentuje się naprawdę przyjemnie. Póki co, możemy pobierać demo tytułu, w którym poszalejemy po znanym Green Zone.

Plik z demo Sonic Utopia waży 83,2 MB i zainteresowani znajdą go w tym miejscu. Po odpaleniu tytułu poszalejemy niebieskim po zupełnie otwartym świecie 3D, pozbieramy pierścienie, dokopiemy kilku przeciwnikom a nawet zanurzymy się pod wodą. Co ciekawe, Sonic Utopia po kilkunastu minutach grania naprawdę się nie nudzi i posiada swój urok. Zapraszamy zatem do testowania i liczymy, że tytuł doczeka się kolejnych wersji, które nie zostaną zablokowane przez firmę SEGA.

A teraz trailer:

Sonic Mania to ukłon w stronę klasyki. Nowy gameplay

Sonic Mania to zapowiedziana w lipcu tego roku najnowsza odsłona słynnej serii, która postanowiła tym razem powrócić do korzeni i to na całego.

Gra w zasadzie prezentuje to, co mogliśmy oglądać niegdyś w pierwszych i najlepszych częściach Sonic the Hedgehog. Będzie to zatem niezła odskocznia od ostatnich, zazwyczaj nieudanych trójwymiarowych powrotów Sonica.

Poniższy gameplay z Sonic Mania pokazuje znaną wszystkim fanom jeżowego uniwersum Green Hill. Tak jak obiecano, dostajemy stare etapy, lecz zmodyfikowane, więc warto oglądać uważnie. Na samym końcu planszy walka z bossem, której również nie było w oryginalnej odsłonie pierwszego Sonica. Na drugą nóżkę mamy spojrzenie na całkowicie nowy świat Studiopolis ZonesSonic Mania to bowiem nie tylko poprawiona stara zawartość, lecz również całkowicie nowe poziomy!

Sonic Mania zadebiutuje wiosną przyszłego roku na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Sonic Mania – zobaczcie poprzednie fragmenty rozgrywki

Nowy Sonic to nie tylko piksele

SEGA zapowiedziała bowiem jeszcze jedną grę z tym bohaterem, nie zdradzając niestety na jej temat zbyt wielu szczegółów. Jest jednak zwiastun, który przynosi kilka dobrych wiadomości. Za tytuł będą odpowiadać ci sami deweloperzy, którzy stworzyli jedne z najlepszych odsłon Sonica w ostatnich latach. Mowa o Sonic Colors oraz Sonic Generations.

Nadchodzący tytuł zapowiada się naprawdę ciekawie i opowie o świecie wyniszczonym przez głównego wroga superszybkiego jeża, którym odwiecznie pozostaje Doctor Eggman. Kiedy niebo spowiła ciemność, wszyscy wyczekują powrotu bohatera, lecz nawet on… potrzebuje czasem pomocy. Tutaj miła niespodzianka – niezatytułowany jeszcze nowy projekt ponownie przywita Sonica w dwóch postaciach, czyli podobnie jak mieliśmy w Sonic Generations, tego bardziej współczesnego oraz klasycznego, jeszcze malutkiego jeżyka. Może to oznaczać tyle, że podobnie jak w Generations otrzymamy dwa rodzaje plansz: trójwymiarowe oraz takie, w których poruszamy się jedynie w lewo bądź w prawo. Kto wie, może jednak SEGA zaskoczy czymś zupełnie nowym i dostaniemy np. dwuosobową kooperację? Szczegółów na razie nie poznaliśmy.

Ten Sonic pojawi się w przyszłym roku i co ciekawe, zagramy w niego również na Nintendo NX. Oprócz tego tradycyjnie, czyli PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.