Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Darmowy Commander ’85 Prologue. Demo polskiego thrillera sci-fi na PC

Commander 85 zadebiutuje jesienią na PC oraz konsolach, lecz już teraz posiadacze blaszaków mogą sięgnąć po demo gry.

W kwietniu pisaliśmy o zapowiedzi gry Commander 85 od szczecińskiego studia The Moonwalls. Wydawcą gry będzie Ultimate Games S.A. Produkcja trafi jesienią na PC, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch, jednak nie trzeba czekać, by poznać przedsmak przygody w klimacie retro. Na Steam wylądował prolog w formie demo.

Prolog ukazuje początki komputera marki Commander i wyjaśnia, jak tajna wojskowa technologia trafiła do małego domku na przedmieściach. Na swoim przyjęciu urodzinowym nie tylko poznasz przyjaciół, którzy będą towarzyszami przez resztę przygody, ale otrzymasz też prezent, który zmieni twoje życie na zawsze – czytamy na karcie darmowego prologu.

Studio The Moonwalls pracuje nad grą już od kilku lat. Commander ’85 jest osadzonym w Stanach Zjednoczonych w latach 80. XX wieku thrillerem sci-fi z elementami gry przygodowej, symulacji i survivalu. Główny bohater to mieszkający na przedmieściach Chicago nastolatek będący synem polskich imigrantów. Jego życie zmienia się nieodwracalnie, gdy na urodziny dostaje komputer marki Commander, szczytowe osiągnięcie ludzkiej cywilizacji z systemem prawdziwej sztucznej inteligencji.

Commander ’85 ma cechować się bardzo różnorodną rozgrywką. Możliwe będą m.in. zabawa z psem, granie w gry, hakowanie sieci danych, rysowanie oraz oglądanie kaset wideo. Twórcy zapowiadają, że gracze znajdą w tym tytule także całą masę różnych odniesień i smaczków nawiązujących do lat 80.

Źródło: informacja prasowa, opracowanie własne

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się