Darmowe Overwatch na weekend

Darmowe Overwatch na weekend
Newsy PS4

Sony z Blizzardem przygotowało miłą niespodziankę.

Od 9 do 12 września będzie można za darmo pobrać i przetestować Overwatch na PlayStation 4. Co ciekawe, do rozgrywki w tą sieciową strzelankę, nie będzie potrzebny nawet abonament PlayStation Plus. Gracze będą mogli wypróbować pełną wersje gry, ze wszystkimi bohaterami oraz mapami.

To będzie świetna okazja do zapoznania się z najnowszymi hitem od Blizzarda, który zbiera naprawdę bardzo dobre oceny. Akcja Sony oraz Blizzarda powinna skłonić nowych użytkowników do zakupu zwykłej wersji już po zakończeniu promocji. Jak sądzicie, skusicie się po darmowych testach na Overwatch?

Overwatch – film animowany o Bastionie

Blizzard przedstawił film o Bastionie – to już piąty tego rodzaju materiał, który w interesujący sposób przedstawia różnych bohaterów gry. Tym razem przyglądamy się pewnego robotowi. Co o nim wiemy?

Film Ostatni Bastion opowiada o zapomnianym automatonie – Bastionie. Droid ulega niespodziewanej reaktywacji po ponad dekadzie bezczynności w głuszy. Zafascynowany niezwykłym otoczeniem, omnik pragnie lepiej je poznać – domyślny program bojowy staje mu jednak na przeszkodzie – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Zerkjnijcie na poniższą animację.

Blizzard pokazuje nową mapę do Overwatch

Blizzard nie mógł sobie wymarzyć lepszego miejsca na pokaz nowej mapy do swojej gry. Otóż w trakcie Gamescomu, który trwa właśnie w niemieckiej Kolonii, przedstawiona została mapa Eichenwalde – jak sama nazwa wskazuje, umiejscowiona jest w Niemczech.

Będzie to pierwsza mapa, która zasili dotychczasową podstawową listę w Overwatch. Ma być ona dostępna od września i zaoferuje graczom wizytę na dworze, zamku, murach i w kilku innych klimatycznie zaprojektowanych miejscach.

Zresztą zobaczcie sami nową mapę na poniższym zwiastunie. Nam się podoba, a wam? Dajcie koniecznie znać w komentarzach pod tekstem.

Overwatch World Cup zapowiedziane. Zgłosicie się na mistrzostwa?

Blizzard ogłasza nową, sportową inicjatywę w Overwatch. Deweloper tłumaczy na oficjalnej stronie tytułu, że Mistrzostwa Overwatch World Cup to międzynarodowe zawody, w których zmierzą się zespoły z wielu krajów w walce o uznanie i chwałę. Wszystko zacznie się od głosowania, w którym społeczności na całym świecie wybiorą przedstawicieli swoich krajów. Zespoły będą potem walczyć w serii rozgrywek – najpierw w sieci, następnie na scenie BlizzCon 2016.

Zabawa już się rozpoczęła. Za sobą mamy pierwszą fazę.

FAZA 1: ZAGŁOSUJCIE NA SWOJĄ DRUŻYNĘ

Gracze, którzy wyróżnili się w społeczności, otrzymają szansę reprezentowania swojego kraju lub regionu na globalnej scenie.

FAZA 2: POCZĄTEK ROZGRYWEK

Gdy głosowanie dobiegnie końca i przedstawiciele krajów zostaną już wybrani, zespoły wezmą udział w eliminacjach w systemie pucharowym do dwóch wygranych, które rozpoczną się we wrześniu. 16 zwycięskich drużyn spotka się w listopada na BlizzConie, gdzie odbędą się rozgrywki grupowe w systemie kołowym do dwóch wygranych oraz finały w systemie pucharowym do trzech wygranych.

Chcemy, by wszystkie regiony świata były na BlizzConie dobrze reprezentowane, więc na 16 uczestniczących drużyn będzie się składać: sześć z Europy, sześć z Azji/Oceanii oraz cztery z Ameryk. Pełna lista krajów i regionów, które wezmą udział, wygląda następująco:

OverwatchWorldCup-MapCountryList-v02_OW_Embedded_JP.png

Z powodu wielu przyczyn, takich jak położenie serwerów, lokalna infrastruktura i jakość połączenia, a także ze względów geograficznych te kraje automatycznie przejdą do fazy zawodów na BlizzConie: Stany Zjednoczone, Kanada, Brazylia, Chiny, Korea Południowa, Nowa Zelandia.

Wkrótce mamy poznać więcej informacji na temat mistrzostw Overwatch World Cup.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

P: Co Overwatch World Cup ma wspólnego z istniejącą już sceną zawodową w Overwatch?

O: Overwatch World Cup to wspomagane przez społeczność mistrzostwa dla graczy z całego świata. Aby podtrzymać globalnego ducha Overwatch, postanowiliśmy stworzyć fajne i pełne emocji zawody międzynarodowe, które dadzą graczom z całego świata szansę na współzawodniczenie i dopingowanie swojej drużyny – a najlepszym miejscem na takie wydarzenie jest BlizzCon, prawda?

P: Jak wybierani są kandydaci do drużyn?

O: Gracze są nominowani na podstawie różnych kryteriów, w tym ich umiejętności, wyników w grze oraz popularności w swoim kraju. Naszym celem było stworzenie różnorodnej grupy kandydatów, spośród których społeczność będzie mogła wybrać swoich reprezentantów.

P: Czemu mogę oddać tylko cztery głosy?

O: Każda drużyna będzie składać się z sześciu graczy, ale tylko czterej z nich zostaną wybrani na drodze głosowania. Pozostałych dwóch wyznaczy z listy członek drużyny, który otrzymał najwięcej głosów, przez co zostanie uznany za kapitana.

P: Czemu mój kraj lub region nie znajdują się na liście?

O: Zrobiliśmy, co się dało, by włączyć do naszej inauguracji mistrzostw Overwatch World Cup jak najwięcej krajów i regionów. Niestety z powodu trudności, które wynikają przy organizowaniu takiego międzynarodowego wydarzenia, nie byliśmy w stanie włączyć każdego kraju do tegorocznych zawodów. Naszym ostatecznym celem dla Overwatch World Cup jest uwzględnienie tylu krajów, ile tylko się da, więc jeśli twój region nie ma drużyny, to ma szansę się to zmienić w kolejnych wydarzeniach tego typu.

P: Gdzie mogę oglądać rozgrywkę z Overwatch World Cup?

O: Rozgrywka z otwarcia i z BlizzConu będzie nadawana na live.playoverwatch.com. Wkrótce podamy więcej informacji na temat transmisji meczów kwalifikacyjnych.

P: Czy ten turniej ma jakąś pulę nagród? Co otrzymają zwycięzcy?

O: Te zawody nie mają puli nagród. Jednakże 16 najlepszych drużyn otrzyma darmową wycieczkę na BlizzCon oraz wynagrodzenie za udział.

P: Gdzie mogę otrzymać więcej informacji na temat kryterium wyboru graczy oraz struktury turnieju?

O: Ze szczegółowymi informacjami na ten temat można zapoznać się na stronie poświęconej Overwatch World Cup.

Źródło: playoverwatch.com

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie