Potwór z Dark Souls
0 komentarzy

Dark Souls w The Elder Scrolls: Skyrim? 500 modyfikacji ma to umożliwić

Fan The Elder Scrolls: Skyrim i Dark Souls przenosi świat tej drugiej gry do świata Skyrim. Wykorzystuje ponad 500 modyfikacji.

W rozmowie z GamesRadar modder HeavyBurns podzielił się informacją, że pracuje nad projektem, w którym będziemy mogli zagrać w Dark Souls w świecie TES: Skyrim. Tak, dobrze czytacie. Dzięki prawie 500 modyfikacjom gracz stara się emulować świat DS do Skyrima. Łącznie z przeciwnikami, zbliżonym systemie walki i innymi mechanikami. Finał całego przedsięwzięcia będziemy mogli zobaczyć na jego kanale, gdzie niebawem udostępni wideo z projektu. Poniżej znajdziecie zapowiedź.

Modder pracuje z około 40 rdzennymi (czyli zmieniającymi główne założenia gry) modyfikacjami, które wprowadzają wiele zawartości m.in. przeciwników, przedmioty, otoczenie i wiele więcej.

To nie wszystko. Dodajmy do tego także inne „mniejsze” mody np. z assetami, teksturami, światłem itp. to łącznie wyjdzie nam liczba blisko 500. Heavy Burns skupia się na łączeniu istniejących modyfikacji, a także sprawdzaniu ich kompatybilności, przy jednoczesnym wprowadzaniu małych korekt. Nie jest więc samym twórcą.

Zawsze byłem fanem Dark Souls i Elder Scrolls. Dlatego połączenie tych dwóch rzeczy w sposób, który jest nie tylko interesujący w doświadczaniu, ale także satysfakcjonujący jest naprawdę świetnym pomysłem dla mnie. Połączenie tego z miłością, którą znalazłem do produkcji wideo w ciągu ostatniego roku, motywuje mnie do tworzenia niesamowitych rzeczy i śledzenia dalszych poczynań (społeczności z tą zawartością – red.).

HeavyBurns w rozmowie z GamesRadar

Możemy być pewni, że gdy projekt ujrzy światło dziennie, dostaniemy kolejne setki godzin zabawy. Wszystko za sprawą elastycznego silnika graficznego, a także ogromnego wsparcia sceny modderskiej. Takie rzeczy tylko w TES: Skyrim.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się