Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

2 komentarze

Czas na kolejną generację? Sony osiągnęło szczytowy poziom

Wygląda na to, że powoli zbliżają się nowe konsole.

Sony podało, że w sumie sprzedało ponad 75 mln konsol PlayStation 4. To naprawdę świetny wynik, którego konkurencja może zazdrościć. Jednak wraz z tą informacją, przychodzi kolejna.

Otóż Sony prognozuje, że skoro w całym roku 2017 udało się sprzedać około 20 mln konsol, to teraz sprzedaż będzie spadać. W tej chwili estymacje wyglądają tak, że w 2018 roku sprzeda się około 16 mln konsol PlayStation 4. Wygląda na to, że sprzedaż zaczyna maleć, ale to nie oznacza, że wraz z nią zyski japońskiego producenta, wręcz przeciwnie.

Coraz większa liczba konsol w domach graczy oznacza, że producent zaczyna zarabiać coraz więcej na oprogramowaniu oraz abonamencie PlayStation Plus. Dlatego też straty związane z niższą sprzedażą samych konsol, nie powinny być dotkliwe dla firmy jako całości.

Co więcej, skoro rynek powoli się nasyca, czas pewnie przyjdzie na kolejną generację konsol. W końcu w branży pojawia się na jej temat coraz więcej plotek.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%