W Cyberpunk: Edgerunners jest postać o polskich korzeniach. „Nazwałem ją po swojej mamie”

Cyberpunk Edgerunners - jedna z głównych postaci jest w połowie Polką
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Newsy Seriale

Wywodzący się z CD Projekt Red Rafał Jaki ujawnił, że jedna z głównych bohaterek anime Cyberpunk: Edgerunners jest w połowie Polką.

Showrunner najnowszego hitu Netfliksa, czyli anime osadzonego w świecie gry Cyberpunk 2077, zdradził, że pełne imię Lucy brzmi… Lucyna. Lucyna Kushinada jest w połowie Polką i w połowie Japonką, a imię otrzymała po mamie Jakiego. To miły gest nie tylko w stronę samej pani Lucyny, ale także wszystkich polskich widzów; teraz wiemy, że w serialu znalazł się całkiem ważny rodzimy akcent.

Cyberpunk: Edgerunners zadebiutowało na platformie Netflix w ubiegły wtorek i z miejsca spotkało się z doskonałym przyjęciem. Anime wywołało nawet „efekt Edgerunners„; pod wpływem serialu gracze chętnie wrócili do grania i obecnie Cyberpunk 2077 znajduje się wśród najpopularniejszych produkcji na Steamie. Wzrosły także notowania giełdowe samego CD Projektu; portal bankier.pl podał, że cena akcji odbija się od wcześniejszego dołka i osiąga obecnie najwyższą stawkę od 22 lipca.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie