Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Cyberpunk 2077 – nowe szczegóły. Design poziomów, zadania, NPC i więcej

Studio CD Projekt RED wciąż pracuje nad Cyberpunk 2077, a my poznaliśmy kilka smaczków potwierdzających po raz kolejny rozmach gry.

Informacje pochodzą z podcastów dla niemieckiego GameStar, które przesłuchał jeden z użytkowników forum Reddit, wypisując z nich najciekawsze fragmenty. CD Projekt RED mówiło o wielu rzeczach, w tym np. o podejściu do tworzenia i rozwiązywania zadań w grze.

Jeśli chodzi o rozmiar lokacji w CP 2077, powiększą się one w porównaniu do Wiedźmina 3 podobnie, jak to miało miejsce przy przejściu z Wiedźmina 2 do Dzikiego Gonu. Kto grał w obie części, może wyobrazić sobie mniej więcej, jaki przeskok otrzymamy (nie wiążmy tego jednak z wielkością świata).

Dodatkowo, na mapie Cyberpunk 2077 nie zobaczymy niezliczonej liczby znaków zapytania, jak miało to miejsce w Wiedźminie 3. Nie zobaczymy też w nowej grze wielu misji bazujących na podobnym schemacie, co zadania ze zmysłem wzroku w Dzikim Gonie.

Obiecująco prezentuje się zapewnienie o możliwych ścieżkach podczas wykonywania zadań. Twórcy potwierdzili, że zwiększyli trzykrotnie sposób podejścia do misji (w porównaniu do Wiedźmina 3).

Deweloper zapewnia również o bardzo kreatywnym podejściu do zadań w Cyberpunk 2077. Nie istnieje żaden schemat, który mówi, jak należy skonstruować questa. Jest więc całkowita dowolność, gdzie króluje zasada: Jeśli [pomysł] jest dobry, rozwijamy go i wdrażamy.

Świat gry ma zyskać na różnorodności również dzięki postaciom niezależnym. CD Projekt RED obiecuje ponad 1000 różnych zachowań w przypadku NPC.

Na koniec dowiedzieliśmy się, że system walki w zwarciu pokazany w zwiastunie E3 nie był ukończony. Dlatego możemy spodziewać się tutaj dużych ulepszeń.

Data premiery Cyberpunk 2077 została ustalona na 17 września tego roku.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się