Aktualizacja Cyberpunk 2077 wyciska „siódme poty” z kart graficznych

Cyberpunk-2077
Newsy PC

Cyberpunk 2077 otrzymał właśnie aktualizację na PC, dzięki której do gry trafiają technologie NVIDIA DLSS 3 i NVIDIA Reflex.

Posiadacze komputerów PC mogą już pobierać nowy update do Cyberpunk 2077, który waży 6.6 GB. Nie zmienia on wersji gry (to nadal 1.61), lecz daje posiadaczom najnowszych kart graficznych firmy Nvidia… pełnię możliwości.

Deweloper tłumaczy, że opcja generowania klatek DLSS wymaga karty graficznej GeForce RTX 40 Series oraz włączonej na systemie operacyjnym funkcji przyspieszonego sprzętowo programowania GPU. Na Windowsie 11 funkcja ta jest włączona domyślnie.

Jeśli nie wiesz, jak włączyć przyspieszone sprzętowo programowanie GPU na Windows 10, oto krótka instrukcja udostępniona przez CD Projekt RED:

  • Wciśnij klawisz Windowsa na klawiaturze i wpisz „grafika”, a następnie wciśnij Enter – powinno otworzyć się menu ustawień grafiki.
  • W menu ustawień grafiki włącz opcję „przyspieszone sprzętowo programowanie GPU”.
  • Zrestartuj komputer.

Deweloper dodaje, że zaleca się włączenie funkcji upscaling (DLSS) na kartach graficznych z 16 GB lub mniejszą ilością pamięci VRAM i rozdzielczością 1440p lub wyższą.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie