Na ten dzień fani CS:GO długo musieli czekać!

Nowa operacja wystartowała.

Valve ma dla fanów Counter-Strike: Global Offensive prawdziwą bombę – w grze rozpoczęła się Operacja Hydra, która potrwa do września tego roku, przynosząc ze sobą szereg smakowitych nowości. Przez kolejnych 18 tygodni mamy otrzymywać nowe tryby, mapy i inne atrakcje, ale po kolei…

Na początek trzeba zaznaczyć, że część nowej zawartości będzie darmowa, lecz za główne danie naturalnie musimy zapłacić. Najpierw, uruchomiając CS:GO, będziemy musieli poczekać na pobranie ważącej 846,9 MB aktualizacji. Następnie możemy kupić za 5,60 euro (około 24 zł) specjalny żeton Operacji Hydra, który jest naszą przepustką sezonową na ekstra zawartość.

Jednak już bez wydawania kasy weźmiemy udział w darmowych Wydarzeniach Hydra, oferujących co tydzień coś innego. Będą nowe tryby rozgrywki (Wingman, Weapons Expert oraz War Games), a nawet 7 dodatkowych map (nowe + powracające).

Jeśli chodzi o tryby, pierwszy z wymienionych – Wingman, to zabawa 2v2 na mapach, gdzie istnieje jeden punkt detonacji. Weapons Expert to z kolei walka 5v5, gdzie wyróżnikiem ma być to, że daną broń możemy kupić określoną liczbę razy w ramach meczu. Podczas War Games skorzystamy natomiast z różnych modyfikatorów. Będzie też Deathmatch, gdzie punkty zgarniemy jedynie za odstrzelenie przeciwnikom głowy. Dalej mamy tryb z nożem oraz taki, gdzie naszym zadaniem będzie zbieranie nieśmiertelników z powalonych wrogów.

Jak wspomnieliśmy, map będzie 7, w tym 4 nowe i 3 powracające. Oto ich nazwy: Austria, Shipped, Lite, Thrill, Agency, Insertion oraz Black Gold.

A co, jeśli kupimy przepustkę sezonową? Tutaj zgarniamy nową skrzynkę z bronią oraz otrzymujemy dostęp do kooperacyjnej kampanii fabularnej Guardian Missions, w skład której wchodzi 30 misji.

Jeśli chcecie poznać szczegóły Operacji Hydra w CS:GO, uderzajcie na oficjalną stronę gry.

CS: GO – Operacja Hydra

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.