Crytek tworzy kuźnię nowych talentów

Twórcy CRYENGINE udostępnią za darmo kod źródłowy silnika gry.

Crytek ogłosił dzisiaj swój nowy program VR First, stworzony w celu zapewnienia systematycznego rozwoju wirtualnej rzeczywistości na całym świecie. W ramach tej inicjatywy, Crytek będzie współpracować z instytucjami naukowymi w celu dostarczenia nowoczesnych technologii i instrumentów studentom i naukowcom, którzy chcą odkrywać siłę i potencjał VR.

Beneficjenci VR First będą mieli nie tylko pełny dostęp do kodu źródłowego pakietu programistycznego CRYENGINE, ale także możliwość bezpłatnego korzystania ze sprzętu w oddziałach VR First. VR First ma umożliwić rozwój przyszłych talentów i zapewnić instytucjom akademickim na całym świecie odpowiednie wyposażenie, pozwalające na spełnienie ich ambicji na tym nowym polu naukowym.


Na istambulskim Bahçeşehir University zostało dzisiaj otwarte pierwsze laboratorium VR First i będzie ono służyło jako modelowa placówka dla projektu. Crytek i partnerzy biorący udział w programie, mają nadzieję zagwarantować uczestnikom laboratoriów VR First czynny udział w kształtowaniu przyszłości wirtualnej rzeczywistości.

Źródło: Crytek

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

  • Crytek zawsze wychodził do ludzi z dobrymi inicjatywami i jak widać nie przestaje 😛

20 Shares
Share20
+1
Tweet