Grzegorz Rosa

Człowiek niewielu talentów i wielu wad, ale podobno umie grać w gry…

0 komentarzy

Chernobyl Liquidators Simulator – historia katastrofy w polskiej grze

Specjaliści od symulatorów snują przed nami wizję katastrofy w Czarnobylu. Nowy gameplay z Chernobyl Liquidators Simulator ukazuje rozgrywkę z perspektywy służb kilku likwidatorów.

Po sukcesie serialu HBO pt. Czarnobyl twórcy gier komputerowych ponownie zaczęli interesować się jedną z największych katastrof w dziejach ludzkości. Możliwe, że właśnie to było motorem dla intensyfikacji prac nad S.T.A.L.K.E.R. 2, a także polskiej gry Chernobylite. Do stawki dołączy kolejna produkcja poruszająca tematykę wybuchu elektrowni atomowej – Chernobyl Liquidators Simulator.

Odpowiedzialne za grę jest studio Playway, znane przede wszystkim z rozmaitych symulatorów jak Car Mechanic Simulator, House Flipper czy też serii Farm Manager. Tytuł nowej gry mocno zobowiązuje – kolejny raz mamy mieć okazję uczestniczyć w wydarzeniach rozgrywanych w Czarnobylu, lecz z perspektywy likwidatorów, a więc osób zajmujących się ograniczaniem skutków katastrofy. Fragmenty gry zaprezentowano w najnowszym gameplayu.

Co dokładnie będziemy robić w ramach akcji ratowniczych? Wcielając się w różne postaci zajmiemy się gaszeniem rdzenia elektrowni, zwalimy gruz, z pomocą licznika Geigera zbadamy miejsca zagrożone promieniowaniem. Przede wszystkim jednak będziemy mogli zwiedzić rejony położone niedaleko elektrowni i na własne oczy zobaczyć skalę zniszczenia. Jako że jest to symulator, nie zabraknie również tradycyjnych aktywności jak zbieranie rzeczy, pożywianie się, czytanie dokumentów.

Co interesujące, polskie studio zaimplementowało w grze system wyborów moralnych, co prawdopodobnie wpłynie na finał historii i odkrycie tajemnic wiążących się z wybuchem elektrowni. Kiedy poznamy prawdę? Na razie brak informacji o dacie premiery.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się