Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Cena Xbos Series X i S za niska? Microsoft dołoży do interesu?

Po sieci krąży opinia, jakoby Microsoft miał stracić na sprzedaży swoich nowych konsol. Producent zamierza rekompensować straty płatnymi usługami?

Branżowe media bardzo żywiołowo zareagowały na prezentację Xbox Series S. Mniejsza, tańsza i mniej wydajna wersja konsoli nowej generacji od Microsoftu zachwyca ceną, ale gracze zaczynają wątpić w jej opłacalność dla giganta z Redmond.

Jeffrey Grubb – redaktor serwisu VentureBeat stwierdził, że Microsoft zdecydowanie nie zarobi na sprzedaży samych konsol i sprzedaje je po zaniżonej cenie. Koszty produkcji zarówno Xbox Series X jak i S najpewniej przewyższają proponowane przez producenta ceny. Choć opinia ta może wydawać się mocno kontrowersyjna, to ciężko odmówić jej słuszności.

Nowe Xboxy zapewne będą odrabiać straty produkcji sprzedażą abonamentu Xbox Game Pass, który dla wielu graczy stał się głównym argumentem za kupnem konsoli Amerykanów. Sam Game Pass przeżywa ostatnio drugą młodość i znacznie zyskał na popularności. Już niedługo usługa połączy się z innym abonamentem – EA Play – i znacznie poszerzy swoją i tak już bogatą ofertę.

Wielu graczy z niecierpliwością wyczekuje ruchu Sony, które milczy w kwestii cen PlayStation 5. W sieci pojawiło się wiele plotek odnośnie rzekomego obniżenia ceny PS5 przez Japończyków, którzy musieli szybko zareagować na ruch konkurencji. Na oficjalne oświadczenie przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać i warto wstrzymać się z przedwczesnymi osądami.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się