CD Projekt RED o Wiedźminie 3 na konsolach: Mała różnica między 1080p a 900p

Cyferki nie są najważniejsze.

Polskie studio kolejny raz daje do zrozumienia, że w przypadku gier liczy się przede wszystkim przyjemność płynąca z zabawy, a nie liczenie klatek na sekundę oraz pikseli na ekranie.


Na ostatnim pokazie Wiedźmina 3 zauważono, że wersja gry na PlayStation 4 wyciska rozdzielczość 1080p oraz 30 fps-ów. Na konsoli Xbox One mieliśmy natomiast 900p przy takiej samej płynności.

Serwis Gamingbolt zapytał Michała Krzemińskiego, czy deweloperzy są w stanie zapewnić również posiadaczom konsoli Microsoftu rozdzielczość na poziomie 1080p. Do premiery przecież trochę zostało.

Proszę zauważyć, że pokazaliśmy Wiedźmina 3 na wszystkich platformach. Zrobiliśmy to między innymi dlatego, by wszyscy zobaczyli, jak niewielka różnica jest pomiędzy 1080p a 900p podczas gry. Te liczby są tylko liczbami, najważniejsza jest przygoda oraz emocje, których dostarcza gra – odpowiada Michał Krzemiński, starszy producent odpowiedzialny za oprawę graficzną w Wiedźmin 3: Dziki Gon.

W podobnym tonie Krzemiński przemówił niedawno odnośnie 30 fps-ów, które dostanie Wiedźmin 3 na konsolach nowej generacji. Jak wtedy, tak i teraz skomentuję to krótko – trudno się z nim nie zgodzić. A jakie jest Wasze zdanie?

Przypominamy, że Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutuje 19 maja na PC oraz konsolach PS4 i Xbox One.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

25 Shares
Share25
+1
Tweet