Capcom pokazuje odświeżone Resident Evil 4, 5 i 6

Capcom pokazuje odświeżone Resident Evil 4, 5 i 6
Filmiki z gier Newsy PS4 Wideo XOne

Zombie w wyższej rozdzielczości.

Producent serii Resident Evil przedstawił dzisiaj zwiastun, który łączy trzy części ze sobą: 4, 5 i 6. Każdą z tych z gier z nieco ulepszoną grafiką możecie kupić w formie cyfrowej na PlayStation 4 oraz Xboksie One. Jeśli więc nie mieliście okazji zagrać w któryś z tych tytułów, jest teraz ku temu dobra okazja. Zwłaszcza że zbliżają nam się dwie inne gry z tej serii, a mianowicie całkiem nowe Resident Evil VII oraz Resident Evil 2 Remake.

Jak zapatrujecie się na takie odgrzewane danie? Będziecie sięgać po któryś z wymienionych tytułów? Dajcie koniecznie znać w komentarzach pod tekstem.

Resident Evil 4 ląduje na PS4 i Xbox One. Jaka cena, ile miejsca na dysku twardym, jak wygląda?

Resident Evil 4 debiutuje dzisiaj (30 sierpnia) na PlayStation 4 i Xbox One. Osoby, które nie miały okazji zagrać w oryginał czy późniejszą wersję HD wypuszczoną w 2014 roku na komputery PC, mogą zatem sięgnąć po odświeżoną edycję konsolową.

Gra działa na PS4 i Xbox One w rozdzielczości 1080p oraz zapewnia – jak czytamy w PS Store czy sklepie Microsoftu – zwiększoną liczbę klatek na sekundę. Warto również dodać, że sięgając po grę otrzymamy w pakiecie wszystkie wcześniej wydane dodatki do Resident Evil 4, a więc misję z Adą Wong, tryb Mercenaries oraz New Game Plus.

Czwarta część serii była na tyle ważna, ponieważ po raz pierwszy zaprezentowała akcję w pełnym trójwymiarze (wcześniejsze trzy główne odsłony to tła w 2D). – To rewolucyjne arcydzieło było punktem zwrotnym serii, w którym rozgrywkę TPP przedstawiono z nowej perspektywy. Emocjonująca fabuła Resident Evil 4, rozgrywająca się po zniszczeniu korporacji Umbrella, nie tylko zmieniła losy serii Resident Evil, ale miała również wpływ na niezliczone inne tytuły – czytamy na karcie tytułu.

W przypadku konsoli PlayStation 4, szykujcie na dysku twardym 8,4 GB wolnej przestrzeni, a jeśli chcecie pobrać Resident Evil 4 na Xbox One, czeka Was ściąganie pliku ważącego 10,6 GB. Jak zatem widzicie, tytuł jest nieco cięższy na sprzęcie Microsoftu. Z ceną za to na odwrót – na PS4 płacimy 84 zł, a na XOne 78,99 zł.

Poniżej wrzucamy świeże fragmenty rozgrywki, prezentujące kampanię fabularną oraz tryb Mercenaries.

Resident Evil 4 – porównanie grafiki PS4/Xbox One vs PC

Kilka dni temu deweloperzy wypuścili dwa filmiki prezentujące czwóreczkę na konsolach, zatem nadarza się okazja, by zestawić niektóre sceny nowych materiałów z podobnymi, jakie widzieliśmy w pecetowym Resident Evil 4 HD, które zostało wydane w 2014 roku. Przygotowaniem porównania grafiki zajął się YouTube’r skrywający się za pseudonimem Cycu1. Najpierw jego materiał, a poniżej przypominamy filmiki od Capcom.

Przypominamy, że to ostatnia z odświeżanych części Resident Evil, którą deweloper zapowiedział na konsole obecnej generacji. Na rynku pojawił się już remaster Resident Evil 5 oraz Resident Evil 6.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie