Call of Duty nie znika z PlayStation, choć w przyszłości może się to zmienić

Call of Duty: Modern Warfare II - pliki bety dostępne do pobrania
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Szef Xbox potwierdził, że na razie nie zanosi się, aby Call of Duty miało zostać tytułem ekskluzywnym dla konsol Microsoftu. Przynajmniej na razie.

Phil Spencer poinformował, że Microsoft dostarczył Sony umowę z zapewnieniem, że seria CoD będzie wciąż trafiać na PlayStation. Ma to trwać przez „co najmniej kilka kolejnych lat” po zakończeniu trwającej obecnie umowy między PlayStation i Activision Blizzard.

W styczniu dostarczyliśmy Sony podpisaną umowę, aby zapewnić Call of Duty na PlayStation, z zachowaniem parytetu funkcji i treści, przez co najmniej kilka kolejnych lat po zakończeniu obecnego kontraktu z Sony, co jest ofertą znacznie wykraczającą poza typowe umowy w branży gier.

– powiedział Phil Spencer w rozmowie z The Verge

Choć jest to pokrzepiająca dla posiadaczy konsol Sony wiadomość, w głowach wielu graczy może pojawić się jedno „ale”. Spencer nie powiedział, że wspomniany cykl strzelanek będzie pojawiał się na PlayStation przez cały czas – „co najmniej kilka lat” może mieć wiele znaczeń. Choć na razie jest za wcześnie, aby dzielić się teoriami dotyczącymi przyszłości serii, szef Xbox pozostawił sobie furtkę na przyszłe decyzje dotyczące dostępności CoD na konkurencyjnych platformach.

Phil Spencer niedawno potwierdził również, że CoD będzie jedną z marek, która pojawi się w Game Passie. Do usługi ma trafić też między innymi Diablo oraz Overwatch.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie