Pamiętacie Battlefield Hardline? Call of Duty też mogło dostać grę o policjantach

Pamiętacie Battlefield Hardline? Call of Duty też mogło dostać grę o policjantach
Newsy

Jeden z leakerów cyklu Call of Duty przekazał na Twitterze, że Activision chciało w istocie zrewolucjonizować serię. Planowano część Call of Duty: Cops.

CoD z policjantami? Jak najbardziej!

Call of Duty niczym Battlefield Hardline

Battlefield Hardline okazał się niespodziewaną, ale zaskakująco udaną mieszanką serii gier wojennych z klimatem „policjantów i przestępców”. Choć tryb multiplayer stanowił niejako odejście od dotychczasowej „epickości”, kampania gwarantowała sporo świetnej zabawy kojarzącej się z typowymi policyjnymi filmami z Hollywood.

Przeniesienie cenionej serii gier w inne realia zawsze wydaje się kontrowersyjne, ale czasami może okazać się oczekiwanym „powiewem świeżości”. Tak właśnie było ze wspomnianym BF Hardline i mogło być z cyklem… Call of Duty.

Konkurencja BF-a od Activision zawsze dotyczyła konfliktów na wielką skalę z okazjonalnym odejściem w stronę science-fiction. Za sprawą leakera związanego z serią dowiedzieliśmy się, że swego czasu powstał pomysł na CoD: Cops. Jak sama nazwa wskazuje – miał to być po prostu Hardline, ale dla CoD-a.

Pomysł brzmi naprawdę intrygująco. W trybie multiplayer dałoby radę wymyślić ciekawe nowości, a kampania mogłaby ukazać nam kawał wciągającej historii (gdyby jeszcze osadzić ją w klimacie „buddy cop movies” to było coś!). Problem w tym, że projekt porzucono na bardzo wczesnym etapie z niewiadomych przyczyn.

Activision zapewne bało się, że gra mogłaby spotkać się z hejtem ze strony wieloletnich fanów. Niestety nie wiemy, kiedy projekt mógł powstawać, a także które ze studiów za niego odpowiadało. Osobiście jednak zastanawiam się, czy niektóre pomysły z „Cops” mogłyby trafić do serii w przyszłości. W końcu przecieki na temat Modern Warfare II wskazują, że gra zabierze nas do walki z kartelami narkotykowymi, co stanowi świetny pretekst do wykorzystania nie tylko sił specjalnych, ale i policji.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie