Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Call of Duty: Black Ops Cold War – gra pozwoli na zagranie psychopatą

Call of Duty: Black Ops Cold War umożliwi graczom wybranie własnego profilu psychologicznego. Poszczególne przypadłości będą miały wpływ na rozgrywkę.

Motyw choroby psychicznej to częściej domena horrorów niż gier akcji. Często bywa tak, że mentalne przypadłości głównego bohatera mają faktyczny wpływ na rozgrywkę, co szczególnie dobrze zostało ukazane w serii Amnesia i nieco gorzej w świeżutkim Crusader Kings 3, gdzie nasza postać może oszaleć z nadmiaru stresu.

Okazuje się, że temat problemów psychicznych podejmie… Call of Duty: Black Ops Cold War. O ile już w pierwszym Black Ops główny bohater zdecydowanie nie należał do stabilnych umysłowo osób, to tutaj temat zostanie nieco bardziej rozwinięty.

W grze otrzymamy możliwość wybrania jednego z piętnastu profili psychologicznych, z czego każdy będzie wpływał na umiejętności postaci. Nie wszystkie zostały jeszcze ujawnione. Oto opisy kilku z nich:

  • Paranoik – skraca czas potrzebny do wycelowania przez przyrządy
  • Samotny Wilk – pozwala na dwukrotnie dłuższy sprint
  • Skłonność do przemocy – zwiększa obrażenia zadawane bronią palną
  • Profesjonalista – zwiększa prędkość ruchu w trakcie celowania

Być może nie skończy się jedynie tylko na wzmocnieniu naszej postaci. Możliwe, że powyższe profile będą miały wpływ na zakończenie historii i samą fabułę.

Warto przypomnieć, że CoD: Black Ops Cold War pozwoli na spersonalizowanie nie tylko powyższych statystyk naszej postaci, ale też jej wyglądu. Seria coraz bardziej otwiera się na nowe rozwiązania i kto wie, może kiedyś zobaczymy wypełnioną skryptami strzelankę z elementami RPG.

Call of Duty: Black Ops Cold War będzie miało premierę 13 listopada. Gra wyjdzie na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X i Series S.

Już wkrótce rozpoczną się otwarte beta testy trybu wieloosobowego.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się