Call od Duty - ogromny przycisk "F" klawiatury do "okazywania szacunku" obok małego przycisku "F"

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Gigantyczny przycisk z literą „F” specjalnie do „okazywania ogromnego szacunku”

Kojarzycie może ten mem związany z pisaniem litery „F” na czacie lub po prostu gdziekolwiek w internecie? To nawiązanie do jednej z gier cyklu Call Of Duty. Zobaczcie, czym pochwalił się w sieci pewien gracz.

Na tę ciekawostkę natrafiłem dziś, przeglądając Reddita. Użytkownik o nicku Jaryd_Giesen stworzył dokładnie to, co mogliście już wyczytać w tytule tego artykułu. Spójrzcie na ten kawał plastiku, technologii i znanego w sieci mema.

Przyjrzałem się budowie samej konstrukcji i stwierdzam, że musiała ona być stworzona przy pomocy drukarki 3D. Na jej częściach widać charakterystyczne linie, wzdłuż których głowica takich urządzeń wypluwa z siebie tworzywo. Autor ma ode mnie spory plus za zainstalowanie do środka podświetlenia RGB, które całości dodaje nieco humorystycznego smaczku.

Być może część z Was nie zna mema „Press F to Pay Respects”. Tak się składa, że poniżej znajdziecie świetne wyjaśnienie powstania tej wręcz już tradycji panującej w sieci. Wszystko się zaczęło od pogrzebu w Call of Duty: Advanced Warfare, gdzie to gracz musiał nacisnąć „F” na klawiaturze, aby okazać szacunek zmarłemu.

Wraz z resztą redakcji Planety Gracza staramy się wyszukiwać dla Was najciekawsze smaczki ze świata gamingu. Jeszcze niedawno pisałem o przepięknej dioramie z Lady Dimitrescu z Resident Evil Village. Do niej również użyto drukarki 3D, jednakże innego typu. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tym artykule.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się