Były szef Konami przechodzi do Kojima Productions

Shinji Hirano
Newsy

Hideo Kojima zwiera szyki i zatrudnia Shinji Hirano.

Jak podaje serwis The Koalition, były szef Konami Europe Shinji Hirano pracuje od listopada tego roku w Kojima Productions. Skąd taka informacja? Otóż dziennikarz serwisu The Koalition wspomina, że w trakcie aktualizacji własnego profilu na LinkedIn zauważył, że również Hirano zmienił swój. Wpisał on pracę jako szef w Kojima Productions od kilku tygodni.

Według tego, co Hirano ma zapisane w LinkedIn wynika, że pracował w Konami do marca 2016 roku jako corporate officer. Wiemy jednak, że nawet później wspierał firmę w działalności, chociażby w trakcie czerwcowych targów E3.

Co ta zmiana oznacza w praktyce? Przede wszystkim to że Konami traci bardzo utalentowanych ludzi. Zyskuje na tym z kolei Kojima Productions – nowe studio znanego twórcy gier Hideo Kojimy. Ten bowiem pracuje obecnie nad Death Stranding, na które sporo graczy już czeka z niecierpliwością.

Death Stranding – kapitalny teaser i kolejne gwiazdy: Mads Mikkelsen i Gulliermo del Toro

Hideo Kojima zatrudnił do projektu nie tylko Normana Reedusa, znanego z roli Daryla Dixona w serialu The Walking Dead. W nowym materiale pojawia się także meksykański reżyser Gulliermo del Toro oraz aktor Mads Mikkelsen, którego możecie znać choćby z Polowania czy Hannibala.

Poprzedni teaser Death Stranding był tajemniczy, ten – choć dłuższy i naszpikowany wieloma scenami – tworzy jeszcze większy mętlik w głowie. Pokazane obrazki wpływają jednak na wyobraźnię, pokazują skorodowany świat i naprawdę sprawiają, że chcemy jeszcze więcej! Zresztą, klikajcie Play i zobaczcie sami.

Premiera Death Stranding – Hideo Kojima o tym, do kiedy gra na pewno zostanie wydana

Death Stranding to tytuł wciąż owiany sporą tajemnicą, lecz wrzesień przyniósł nam trochę świeżych informacji. Hideo Kojima wspominał najpierw na konferencji Sony, że produkcja zaoferuje otwarty świat wypełniony akcją, w którym dostaniemy pewien stopień swobody. Gra będzie posiadała funkcje sieciowe i wsparcie dla rozdzielczości 4K oraz obrazu HDR.

Kilka dni później słynny deweloper dodał do tego kilka kolejnych smaczków. Podczas TGS 2016 Kojima przekomarzał się z dziennikarzami i graczami odnośnie daty premiery Death Stranding. Zażartował, że tytuł pojawi się na rynku przed nadchodzącą olimpiadą (2020 rok), a następnie dodał, że gra wyjdzie wcześniej niż w roku, w którym osadzona jest akcja anime Akira (2019 rok). Wychodzi zatem na to, że Death Stranding wyląduje na rynku w 2018 roku, lecz równie możliwe – lecz mało prawdopodobne – że zagramy nawet pod koniec przyszłego roku.

Hideo Kojima wspomniał również, że w grze pojawi się grywalny bohater płci żeńskiej, który stanie obok znanego już aktora Normana Reedusa. Nie wiadomo jednak, kto wcieli się w kobietę, ponoć kastingi są w toku.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie