Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Brutalne Dementium zmierza na Nintendo 3DS

Renegade Kid ma dobrą wiadomość dla posiadaczy małej konsolki.

Amerykańskie studio ogłosiło, że planuje odświeżyć dwie części horroru Dementium i wydać je na 3DS-a. Przypominamy, że Dementium: The Ward oraz Dementium II powstały pierwotnie na Nintendo DS i były jednymi z najbardziej krwawych FPS-ów na tę platformę.

Pierwsza część z 2007 roku opowiada historię mężczyzny, który budzi się w szpitalu i szybko orientuje się, że bierze udział w szalonym eksperymencie. W sequelu – wydanym trzy lata później – jesteśmy podejrzani o zamordowanie swojej żony oraz córki, a akcja rozgrywa się w ośrodku, w którym przetrzymywani są niezrównoważeni umysłowo przestępcy.

Renegade Kid wyjaśnia, że odświeżone Dementium doczeka się na Nintendo 3DS płynności na poziomie 60 klatek na sekundę oraz kilku usprawnień w rozgrywce. Będzie również wsparcie dla efektu 3D. Oba tytuły powinny pojawić się w eShopie w drugim kwartale 2015 roku. Dokładna data premiery nie została podana. Musimy wziąć również pod uwagę, że wspomniany termin dotyczy zapewne USA. Zanim gry dotrą do Europy, może minąć nawet kilka dodatkowych miesięcy…

Twórcy zaznaczają, że chcieliby zrobić Dementium III, lecz póki co, studio nie ma na to wystarczających funduszy.

 

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się