BlizzCon 2019 z szansą na Diablo 4. Blizzard obiecuje gry na PC i konsole

Szef Blizzarda zapewnia, że kalendarz wydawniczy firmy jeszcze nigdy nie był tak duży i bogaty. Podczas BlizzCon 2019 powinniśmy poznać nowe gry i oczywiście – jak co roku – z utęsknieniem wyczekujemy Diablo 4.

Pod koniec zeszłego miesiąca Blizzard informował, że epickie święto społeczności skupionej wokół gier i wydarzeń e-sportowych Blizzard Entertainment powróci do Anaheim Convention Center w dniach 1 i 2 listopada 2019. Oczekiwania co do BlizzCon 2019 są ogromne i wielu graczy chce w końcu ujrzeć Diablo 4. Szef Blizzarda tymczasem zapewnia, że firma ma wiele do pokazania.

Blizzard z nowymi grami na PC, konsole i telefony

J. Allen Brack powiedział podczas spotkania z inwestorami (dzięki Gamepur), że Blizzard pracuje zarówno nad grami przeznaczonymi dla komputerów PC oraz konsol, jak i nad kilkoma produkcjami mobilnymi. Wśród nich znajduje się skrytykowane rok temu Diablo Immortal, które firma ujawniła w trakcie BlizzCon 2018. Prezes Blizzarda zaznacza, że katalog przygotowywanych gier jest obecnie bogatszy niż kiedykolwiek wcześniej. Szykowane są również nowe treści dla World of Warcraft, Overwatch, Hearthstone oraz kilku inicjatyw mobilnych. – Bardzo ważne, aby wszystkie te produkty spełniały jakość Blizzarda, z której jesteśmy znani – mówi szef firmy.

Brack dodaje, że Blizzard nie może doczekać się, aż wszystko zostanie pokazane graczom: Znacznie zwiększyliśmy zatrudnienie w szeregach programistów, o czym mówiliśmy już w poprzednim kwartale. Nasze zespoły są bardzo mocno zmotywowane. Czujemy, że mamy sporo do udowodnienia zarówno graczom, jak i sobie.

Przypominamy, że po prezentacji Diablo Immortal w sieci pojawiło się wiele gorzkich słów ze strony zawiedzionej społeczności. Community Manager Blizzarda zapewniał wówczas, że deweloper ma w zanadrzu więcej projektów Diablo, które zostaną przedstawione w 2019 rokuMamy wiele planów dotyczących Diablo rozłożonych na wiele projektów, które będziemy ujawniać w nadchodzącym roku.

Za pokazem Diablo 4 w tym roku może też przemawiać fakt, że gra właściwie miała zostać ujawniona już na zeszłej edycji imprezy BlizzCon. Szef i współzałożyciel studia Blizzard – Allan Adham – podczas rozmowy z serwisem GameDaily ujawnił w listopadzie minionego roku, że deweloperzy „starali się” przygotować jakiekolwiek ogłoszenie związane z Diablo 4. Jak wiemy, nic takiego się nie stało, co może w pewien sposób potwierdzać zeszłoroczne doniesienia informatorów portalu Kotaku, według których Diablo 4 powstaje od kilku lat, lecz prace nad grą nie idą zbyt gładko, a koncepcja na tytuł zmieniała się kilka razy.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.