Blizzard twierdzi, że to wydarzenie rozpoczyna nową erę w e-sporcie

Czegoś takiego w branży jeszcze nie było.

Inauguracyjny sezon Overwatch League rozpoczyna się już dzisiaj i pozwoli śledzić niesamowite pojedynki między czołowymi organizacjami sportów tradycyjnych i e-sportu oraz najlepszymi graczami w Overwatch na świecie.

Start Overwatch League, pierwszej globalnej, profesjonalnej ligi e-sportowej z drużynami reprezentującymi miasta, to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w branży gier. W pierwszym sezonie wystąpi 12 zespołów, które będą reprezentować poszczególne miasta z Azji, Europy i Ameryki Północnej.

Oto pełna lista drużyn i właścicieli:

Boston Uprising (Kraft Group)
Dallas Fuel (Team Envy)
Florida Mayhem (Misfits)
Houston Outlaws (OpTic Gaming)
London Spitfire (Cloud9)
Los Angeles Gladiators (Stan i Josh Kroenke)
Los Angeles Valiant (Immortals)
New York Excelsior (Jeff Wilpon i SterlingVC)
Philadelphia Fusion (Comcast Spectacor)
San Francisco Shock (NRG eSports)
Seoul Dynasty (Kevin Chou)
Shanghai Dragons (NetEase)

Drużyny zmierzyły się ze sobą po raz pierwszy w rozgrywkach przedsezonowych w dniach 6-9 grudnia. Pierwsze mecze sezonu zasadniczego rozpoczną się dzisiaj w nocy starciem drużyn dywizji pacyficznej: San Francisco Shock kontra Los Angeles Valiant, Shanghai Dragons kontra Los Angeles Gladiators oraz Dallas Fuel kontra Seoul Dynasty. Drużyny dywizji atlantyckiej zagrają w Blizzard Arena Los Angeles w środę, 11 stycznia.

Widzowie będą mogli oglądać rozgrywki ligi w serwisie Twitch, na stronie MLG.com, w aplikacji MLG app (dostępnej na urządzeniach z systemem iOS oraz Android), na stronie OverwatchLeague.com oraz poprzez oficjalną aplikację Overwatch League, która została udostępniona w poniedziałek na iOS and Android. Gracze Blizzarda uzyskają też łatwy dostęp do Overwatch League dzięki nowej zakładce w aplikacji desktopowej Blizzard Battle.net.

Pierwszy sezon Overwatch League potrwa do czerwca, a w lipcu rozegrane zostaną play-offy oraz finały. W inauguracyjnym sezonie wszystkie mecze odbywać się będą w Burbank, w Blizzard Arena Los Angeles, supernowoczesnej arenie przystosowanej specjalnie do zawodów e-sportowych spod szyldu Blizzard Entertainment. Fani mogą kupować bilety na mecze, które odbywać się będą w każdą środę, czwartek, piątek i sobotę.

Źródło: Blizzard

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.